Земельній реформі має передувати довгострокова програма підтримки аграріїв, – депутат облради

Нужняк

*Актуально

Верховна Рада України почала розгляд у другому читанні законопроєкту про відкриття ринку землі. Депутати з провладної фракції прогнозують, що розгляд може тривати три-п’ять пленарних тижнів.

«Наш край» наполягає, що ця реформа має стати прибутковою та вигідною саме для українського аграрія, а не для іноземців-спекулянтів. «Ми категорично проти продажу землі іноземцям: тільки Українська держава та українські громадяни повинні мати право на це», – наголошує депутат Чернігівської обласної ради від партії «Наш край», керівник сільськогосподарського ТОВ «Куковицьке» Сергій Нужняк.

За його словами, у законодавстві необхідно закріпити довгострокову програму підтримки вітчизняних аграріїв, щоб вони могли міцно стати на ноги та конкурувати з іноземними виробниками на українському і світовому ринках.

«Також до старту земельної реформи має бути проведена інвентаризація всієї української землі. Держгеокадастр має працювати бездоганно, доступно та відкрито», – переконаний чернігівський аграрій.

Сергій Нужняк підтримує думку, що на першому етапі реформи лише держава має отримати право на викуп землі, аби відпрацювати всю схему майбутньої торгівлі. Варто також поступово збільшувати ділянки продажу землі новим власникам. «При цьому вони мають працювати на цій землі та жити в громаді, а не за кордоном. Це посилить громади та допоможе перспективам їхнього розвитку», – говорить депутат від «Нашого краю».

Адже важливо, щоб за результатами земельної реформи Україна отримала не одиниці, а великий прошарок заможних українських аграріїв та розвиток сільських територій, а не стала аграрної колонією.

Пресслужба обласної організації ПП «Наш край»

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register