Зруйнований гуртожиток по вулиці Попудренка, 16 у Чернігові ремонтуватимуть коштом міського бюджету

ch-e1612423588374

20 липня, на розширеній нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради чернігівський міський голова Владислав Атрошенко доручив відповідальним особам відремонтувати будинок по вул. Попудренка,16 та поставити крапку у цьому питанні.

На конкурсний відбір інвесторів-забудовників для зведення нового житлового будинку, замість зруйнованого, не було подано жодної пропозиції, тому конкурс визнали таким, що не відбувся.

За словами міського голови, приватні забудовники не бачать для себе комерційної вигоди у будівництві нового будинку за адресою Попудренка,16. Отож все, що залишається робити, це ремонтувати будинок з приватними квартирами коштом чернігівських платників податків. Проте, Владислав Атрошенко наголосив на тому, що це буде перший і останній такий ремонт приватної власності у Чернігові, який буде здійснюватись коштом міського бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забудовника будинку замість зруйнованого по Попудренка, 16 обиратимуть за конкурсом

–    Приватним забудовникам економічно нецікаво здійснювати будівництво нового будинку по Попудренка,16. У тому числі через те, що безпосередньо у власників квартир у цьому будинку немає єдиної думки з приводу участі у програмі сприяння забезпечення новим житлом мешканців непридатного для проживання та застарілого житлового фонду. Адже власники чотирьох квартир, які відмовились від участі у програмі, потім можуть просто шантажувати забудовників і замість своїх кімнат по 14 м2 вимагати по декілька квартир від інвесторів. Також певних складнощів додають і змінені нормативи, які впливають на будівництво. Всі ці моменти у сукупності роблять ідею будівництва нового житла економічно непривабливою.

Відповідно, ми приходимо до необхідності здійснення капітального ремонту будинку. І на цьому ми ставимо крапку. Я офіційно і відповідально про це кажу. Подібні випадки руйнації будинків  не є проблемою міста. Адже це приватна власність. У нас в місті 24000 приватних будинків. І їх власники не ідуть у міську раду за коштами для того, щоб зробити ремонт у своїх будинках. Багатоквартирні будинки – це такі самі приватні будинки, у них тільки фізична форма інша. А юридична відповідальність за технічний стан приватної власності лежить саме на власниках.

Тому я попросив би процедурно пришвидшити відновлення будинку по вул. Попудренка,16. На жаль, через низку причин, у тому числі судову тяганину, вирішення цього питання затягнулося, але ми маємо поставити у ньому крапку, – підкреслив міський голова.

За словами заступника міського голови Олександра Атрощенка, вже доопрацьовується кошторисний розрахунок, який згодом буде переданий на експертизу. Після цього розпочнеться реалізація капітального ремонту будинку.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Прес-служба Чернігівської міської ради

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register