«Буревісник» зберігає прописку у волейбольній Суперлізі

За підсумками матчів заключного туру національної волейбольної Суперліги, що проходили в Чернігові, мав би визначитися остаточний розподіл місць у турнірній таблиці цьогорічного розіграшу. Напередодні цих ігор чернігівський «Буревісник – ШВСМ» займав передостанню, сьому, сходинку. Останній тур нашій команді необхідно було провести, як-то кажуть, через «не можу», здобувши максимум очок на домашньому майданчику.

Перший матч четвертого туру «сіверяни» провели проти студентів харківської «Юракадемії». Для визначення переможця командам довелося зіграти п’ять партій, причому в кожній із них жодна з команд не володіла беззаперечною перевагою. Показовим став уже перший сет, перемогу в якому на тай-брейку святкували чернігівські волейболісти – 27:25. У наступних партіях команди раз-по-раз наздоганяли одна одну. Спочатку харків’яни вирівняли становище – 25:23, потім чернігівці знову вийшли вперед – 25:17. Четвертий сет знову ж таки занесли собі в актив студенти зі Слобожанщини – 25:22. А ось у додатковій короткій партії фортуна була на боці господарів майданчика – 15:10.

«Юракадемія» (Харків) – «Буревісник – ШВСМ» (Чернігів) – 2:3 ( 25:27, 25:23, 17:25, 25:22, 10:15 )

Не став легкою прогулянкою і матч проти аутсайдера чемпіонату – лубенського «Фаворита», який до цього вже втратив усі шанси залишитися в еліті українського волейболу. Недооцінка суперника коштувала гравцям «Буревісника» програних двох перших партій – 25:22 та 25:17. Однак чернігівці змогли вчасно схаменутись і не тільки зрівняти рахунок, а й у підсумку виграти матч загалом.

«Фаворит» (Лубни) – «Буревісник – ШВСМ» (Чернігів) – 2:3 ( 25:22, 25:17, 21:25, 20:25, 12:15 )

Останній двобій у цьогорічній першості мав дати відповідь на запитання: «Хто ж залишиться в Суперлізі, а хто змушений буде зіграти перехідні матчі за право виступати наступного року в найвищому чемпіонаті нашої країни?». Саме матч між чернігівським «Буревісником – ШВСМ» і дніпровським «Дніпром» став апогеєм у боротьбі за підсумкові місця в турнірній таблиці. Обидві команди мали по 7 перемог у своєму активі, і саме переможець цієї пари зберігав прописку в національній Суперлізі.

Матч, як і передбачалося, видався дуже напруженим. Перемогу в першій партії святкували гості – 25:21. Проте в другій господарі зуміли вирівняти становище, перемігши 25:16, а у третій навіть вийшли вперед, вигравши на тай-брейку 26:24. Однак здаватися без бою дніпряни не захотіли і знову ж таки після четвертої партії вирівняли рахунок на табло – 25:23. Коротка п’ята партія мала розставити всі крапки над «і» не тільки в цьому матчі, а й в підсумку чемпіонату. Рахунок, що був зафіксований на табло після фінального свистка арбітра, красномовно свідчить про жагу до перемоги гравців обох команд, проте саме чернігівцям рідні стіни допомогли здобути таку жадану і надважливу перемогу – 18:16.

«Буревісник – ШВСМ» (Чернігів) – «Дніпро» (Дніпро) – 3:2 ( 21:25, 25:16, 26:24, 23:25, 18:16 )

У підсумку чернігівський «Буревісник – ШВСМ» зумів набрати 21 очко та закріпити за собою шосту сходинку в турнірній таблиці.