«Буча Комбуча» і редиска «Азовсталь»: чернігівці – про ставлення до подібних назв продуктів і товарів
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/336650114_882627839642790_4659742551349664189_n-780x465.jpg)
У Верховній Раді України 20 березня зареєстрували законопроєкт №9128 щодо обмеження використання патріотичної тематики під час реєстрації торговельних марок і в рекламі.
Адже прикладів, коли компанії надають своїм товарам чи продуктам специфічні назви, вже вистачає. Наприклад, одна фірма назвала насіння редиски – «Азовсталь», інша рекламує сухарики з назвою «Збройні сухарі України», а ще є напій «Героїчна Буча Комбуча» й таке інше.
А чи прийнятними такі назви вважають чернігівці?
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/271404704_717316259168876_3450736403395973364_n-3.jpg)
Віктор Бистров, депутат Чернігівської міської ради
На мою думку, не треба цього робити, бо в тих, хто постраждав, це може зумовити негативні емоції. Війна триває, і більш доцільно використовувати ці асоціації в патріотичному та соціальному сенсах.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/318033677_2089312261267159_478723058894122940_n-2.jpg)
Михайло Жирохов, військовий експерт
Із етичного погляду, вважаю такі маркетингові кроки неприпустимими. А тим більше з використанням державних символів. Та й велике питання – чи підвищує такий маркетинговий хід продажі? Думаю, що ні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рясні дощі не дають можливості облаштувати понтон у Новгород-Сіверському районі
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/271494314_239191648358797_7585716931487247062_n.jpg)
Сергій Павленко, історик, журналіст
Я на такі назви не звертав уваги, тому важко щось сказати… Якщо це хтось зараз так піариться, то прикро…
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/263802668_404950697981530_3087920828308331272_n.jpg)
Юрій Дахно, краєзнавець
Наче по серцю різонуло. Жах! Моє ставлення до цього негативне.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/337495924_5978084818971834_4379876519152987417_n.jpg)
Вадим Балінський, працівник сфери охорони здоров’я
Ніколи не чув про такі продукти. Якщо вони є, то це ЗРАДА або ДЕБІЛІЗМ на межі знущання.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Ірина Осташко