Війна

День пам’яті: Зеленський записав емоційне звернення з Чернігівщини (Відео)

Президент України Володимир Зеленський з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом записав звернення до українців із підвалу в селі Ягідне, де російські війська тримали в заручниках жителів цілого села.

Про це йдеться на офіційному сайті глави держави.

Під час окупації в березні 2022 року російські загарбники майже місяць утримували всіх жителів села у шкільному підвалі. 350 дорослих і дітей були без їжі, води та ліків. На кожну людину – менш ніж квадратний метр: їм доводилося спати сидячи чи стоячи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна: повага та підтримка Непереможних

«80 років тому мільйони українців боролися, аби нацизм програв назавжди. Але сьогодні українці знову протидіють злу, яке відродилося, прийшло знову, хоче знищити нас знову. Армія нелюда, який убиває, катує, стирає з лиця землі мирні міста й села. Зло, ім’я якого – російський фашизм. Скорочено – РФ», – сказав Володимир Зеленський.

Свідком цього Президент назвав підвал у селі Ягідному на Чернігівщині. Цей населений пункт російські загарбники окупували 3 березня 2022 року. Серед жителів села, яких вони утримували в підвалі, було 80 дітей. Наймолодшому заручнику було півтора місяця.

Окупація села тривала 27 днів. За цей час у підвалі померли 10 заручників, яких російські кати заборонили хоронити. Ще 17 людей вони вбили.

Українські воїни звільнили Ягідне від російських окупантів 30 березня 2022 року. Володимир Зеленський назвав це символом того, що історія повторюється, і кожен, хто прийшов нищити нас, врешті-решт тікатиме з української землі.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button