Війна

На Чернігівщині відсьогодні запроваджують графіки обмеження потужності

Вночі 8 травня росіяни здійснили масовані атаки шахедами, крилатими та балістичними  ракетами на об’єкти енергетичної  інфраструктури одразу в шести областях — Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській та Вінницькій.

Це вже п’ятий масований удар по енергетиці, починаючи із кінця березня. Внаслідок ударів з ладу виведено частину генеруючих установок, які забезпечують виробництво, а також передавання електроенергії.

Через дефіцит потужності в Об’єднаній енергетичній системі України є необхідність її обмеження.

Тому, згідно з розпорядженннями диспетчерської служби НЕК «Укренерго», сьогодні із 18:00 до 23:00 в Чернігівській області запроваджуються графіки обмеження потужності (ГОП) для непобутових споживачів, які, згідно з вимогами чинного законодавства, були включені до таких графіків.

Щоб не допустити масових і тривалих відключень електроенергії для житлового сектору, а також уникнути обмежень електропостачання для критично важливих об’єктів соціальної інфраструктури, усі споживачі – і населення, і бізнес – мають свідомо підійти до використання електроенергії, особливо у ранкові та вечірні пікові години: з 8:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00. У цей період зазвичай люди масово вмикають найбільш енергоємні прилади, які створюють потужне навантаження на систему. Якщо ми не дотримуватимемось цих простих правил і спричинило іще більший дефіцит, енергетикам доведеться вдатися до впровадження Графіків аварійних відключень (ГАВ).

Раціональне використання електроенергії кожним споживачем в пікові години сприятиме зниженню навантаження на електромережу та стабільності енергосистеми України у ці складні часи, і, як наслідок, дозволить мінімізувати вимушені відключення споживачів електроенергії.

Закликаємо діяти розважливо та згуртовано заради досягнення спільної мети!

Джерело: Чернігівобленерго

Ще статті по темі

Back to top button