Війна

Путін оголосив про часткову мобілізацію росіян

Президент РФ Владімір Путін у відеозверненні 21 вересня оголосив часткову мобілізацію у країні. За словами кривавого президента, указ про часткову мобілізацію вже підписаний. Мобілізаційні заходи у країні, яка вбиває мирне населення України, почнуться вже сьогодні.

«Заклику на військову службу підлягатимуть лише громадяни, які зараз перебувають у запасі і насамперед ті, хто проходив службу в лавах ЗС, має певні військово-облікові спеціальності та відповідний досвід», – заявив Путін під час виступу.

Як повідомлялося, Держдума Росії вводить до кримінального кодексу країни поняття «мобілізація», «воєнний стан» та «воєнний час». Крім цих, напередодні до відповідного законопроєкту, було внесено багато інших редагування.

У Росії пов’язують внесення цих правок із можливим проведенням «референдумів» на тимчасово окупованих територіях України. Річ у тім, що якщо до складу РФ будуть приєднані регіони, де продовжуються бойові дії – це фактично впровадження воєнного стану.

Путін 24 лютого обіцяв росіянам спеціальну військову операцію, а не загальну мобілізацію та воєнний стан. Зараз ситуація вже зовсім інша, а ці правки, по суті, лише підтверджують провал «СВО».

А синхронність із заявками на «референдум» можливо показує, як Владімір Путін хоче перезавантажитися та розпочати війну з чистого аркуша, вже захищаючи нібито свої території. За допомогою такого ходу йому легше піднести це росіянам, щоб не виглядати таким, що програв.

Ба більше, ця стратегія задовольняє умовним «яструбам» — воєнкорам, військовим аналітикам тощо, які всі останні дні потребують спільної мобілізації та критикують Путіна за нерішучість «йти до кінця». За словами того ж заступника голови Ради безпеки РФ Дмітіря Медведєва, прийнявши до складу Росії «республіки» та окуповані території, РФ розв’яже руки для будь-яких реакцій та дій у війні з НАТО та Заходом.

У Росії ретельно готувалися до анексії окупованих українських теренів. Але дати проведення «референдумів» на захоплених землях півдня та сходу України постійно переносяться.

ЗА МАТЕРІАЛАМИ: ZN.UA

Ще статті по темі

Back to top button