«Феномен» чернігівського асфальту: продовження корупційних схем Атрошенка
Асфальтне диво Чернігова виникло не просто так. По-перше, це все завдяки фінансовій децентралізації – коштів у міській казні дійсно стало вдосталь. По-друге, мер Владислав Атрошенко маючи довгу бізнес історію, продовжує її нарощувати вже на посаді очільника міста. Виявляється купують асфальтно-бетонні суміші, дають підряди на ремонт доріг та підганяють умови для співпраці тільки для «обраних».
До таких належать і Сергій Шахрайчук – офіційний власник телекомунікаційного монополіста «Основи», бізнес-партнер Владислава Атрошенка.
«Для своїх все, для решти – закон», це ще пів біди, перекочовують гроші з бюджету міста в бюджет мерської бізнес-імперії – по завищеним міркам. Ціни які платить Чернігів одні з найбільших в Україні. Це доводять в підконтрольному Атрошенку комунальному підприємстві «АТП – 2528», заключаючи договір з ТОВ «Агротранс-Північ» Сергія Шахрайчука, на купівлю асфальтно-бетонних сумішей по захмарним цінам.
Купляючи асфальтну суміш для міста комунальні підприємства, мабуть, не торгуються. Адже вартість майже по всіх позиціях видів асфальту в середньому на кожній тоні більша на 400 гривень ніж в інших містах України. Спочатку беремо столицю.
Так в київському «Будматі» нам по телефону сказали, що вартість з доставкою по місту і з ПДВ (а це +20%) складе всього 1900 гривень. І це без торгу за об’єми. Вже з цієї суми виходить що чернігівське ТОВ «Агротранс-Північ», у власниках якого політичний і бізнесовий партнер Атрошенка Сергій Шахрайчук, навіть не доставляючи асфальтні суміші продає їх місту мінімум на 400 гривень дорожче. І це лише на тоні.
Тільки за одним договором «АТП-2528» купило півтори тисячі тон. Беремо калькулятор, як це любить робити наш мер, і рахуємо – 1500Х400 =600 000 грн. Тобто, мінімум 600 000 гривень втратив бюджет міста на «чернігівській» ціні за асфальтні суміші, яка виявилась вищою навіть за розцінки в Києві. А що ж в інших регіонах?
Асфальтний завод «Асфальт-плюс», що знаходиться в Хмельницькій області, який порівняно з чернігівськими виробниками, має сайт і запрошує купляти власну продукцію, розповіли, що роблять асфальтні суміші за німецькою технологію. Максимальна вартість асфальту з НДС склала 2200, без НДС 1760 грн., з обіцяною знижкою 5% = 1630 грн за тону. В Чернігові ціна стартує від 1935 грн і до 2170 грн.
Асфальтна суміші в Дніпрі
Зв’язались з виробником асфальтно-бетонних сумішей ТОВ «Дорбуд», який теж на відміну від чернігівських асфальтників має свій сайт.
При телефонній розмові виявляємо наступне, що при замовленні навіть від 500 тонн буде хороша знижка 7%, нагадаю в Чернігові об’єми закупівель складають тисячі тонн, тому на 10% можна точно розраховувати. Так от по цінах без НДС тип А марка 1 в Чернігові 1935 грн, Дніпро 2000 грн + знижка 10% = 1800грн. (різниця 135 грн)
тип Б марка 1 Чернігів = 1944 грн, Дніпро = 1760 + знижка = 1600 (різниця 344 грн)
Тип В, марка 1 Чернігів = 1960 грн, Дніпро = 1840 + знижка = 1660 грн (різниця 300 грн)
Тип Г марка 1 Чернігів = 2170 грн. Дніпро = 1920 + знижка = 1730 грн (різниця 440 грн)
По найбільш вживаному типу суміші В марка 1, різниця складає 300 гривень на тоні.
Ось так і виходить, що міський голова, а за сумісництвом і бізнесмен зі студентських років так зміг поторгуватись зі своїми друзями і партнерами, що асфальт для міста вийшов найдорожчим по всій Україні. Зробити закид Владиславу Атрошенку, що він не турбується і не слідкує за об’ємами і ходом ремонтів не можна, адже для цього він навіть зробив спеціальну другу тижневу нараду з підрядниками. Тоді він або абсолютно недолугий в цінах, бізнесі і торгівлі (це малоймовірно, адже статки особисто для себе зміг «сколотити» досить непогані), або ми спостерігаємо факт звичайнісінької корупції в особливо великих розмірах, коли мер купляє або сам в себе, а в своїх друзів чи партнерів, які потім щедро діляться. Інших причин чому так за дорого коштує асфальт в Чернігові для міського бюджету знайти важко.
Ще одна причина бачити корупційну складову в асфальтних справах, це прописані умови в договорі, за якими асфальтний завод має бути в межах 15 км від міста.
Такий один – завод Сергія Шахрайчука. І це при тому, що маємо безліч заводів поблизу Києва, а відстань 200, максимум 300 км є прийнятною для перевезення асфальтних сумішей, особливо в літній період.
Але конкуренти відсікаються умовами, які диктують ставленики Владислава Атрошенка і міська казна фактично стає особистою для мера.
Тому можна припустити, що асфальт і ремнонти в Чернігові процвітають не через велику любов мера до громади, а з причин банальних бізнес-інтересів.
Вкотре вимагаємо у правоохоронних органів відреагувати на очевидні факти зловживання владою і покарати винних.
мера геть!
Да за 200 км пока его привезут и укатают, то асфальт уже остынет и будет непригодным.
Мер вам из города сделал конфетку, а вы, свинота, все не уйметесь. Лучший мер в истории Чернигова!
Атроботы похоже что проснулись
Свинота! Ха за ха! Не смешно!
Заказать мэра и его подсрачников в асфальт… Сосите конфетку у лучшего мэра в истории Чернигова…
…действительно, ни у одного мэра ДО ЭТОГО, небыло такой массы Г-образных подхалимов.))))
«Хорошо что хоть что-то делается. А при Соколове…» ©
Каждый раз в таких статейках автор почему-то «забывает» подписаться…
Мер конечно типа коррупционер, а сам кричу из-за угла?
Кто ищет хорошее, тот найдет в городе красоту. Кто ищет какую-то «жабу», тот обязательно кричит что все воры и т .д…
Напоминает какую-то вонь от человека или группы, которые даже боятся себя обозначить…)))
Вы считаете что что-то незаконно? Идите на сессию, выскажитесь, пригласите прокуратуру.
Нет? Ну тогда похоже что-то с Вами не так…