Загальновійськовий полігон на Чернігівщині модернізується та розбудовується (Фото)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2019/01/1b7a3e6932bfbe647aaa2f238958b4b350f4485c-e1547378371301.jpg)
Навчальна база та об’єкти військової інфраструктури, які розташовані поблизу селища Гончарівське на Чернігівщині, щороку забезпечують проведення великої кількості тактичних навчань та бойових злагоджень не лише підрозділів ОК «Північ», а й військових частин інших оперативних командувань.
Останні кілька років для 242-го загальновійськового полігону оперативного командування «Північ» стали періодом оновлення та покращення інфраструктури.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Гончарівському завершують будівництво першого гуртожитку поліпшеного типу для військовослужбовців
Минулого року на навчальній базі полігону було відновлено ділянку тиру та облаштовано нові навчальні місця. З метою якісного контролю за проведенням занять встановлено систему об’єктивного контролю (відеокамери та тепловізор). Закуплені нові підйомники для мішеней. У приміщеннях та на вишках замінено вікна, двері, проведено внутрішні ремонтні роботи. Також проведено освітлення зі встановленням нових прожекторів.
З метою створення комфорту для військовослужбовців в польових умовах крім навчальної бази проводилося будівництво об’єктів інфраструктури. Збудовані дві стаціонарні їдальні, а на випадок збільшення числа військових під час навчань, зведено ще дві ангарного типу. Одна така їдальня наразі у процесі запуску в експлуатацію. У всіх приміщеннях тепло, оскільки функціонує власна котельня.
Крім загальновійськового полігону в Гончарівському, для підготовки особового складу використовують навчально-тренувальні бази окремих бригад оперативного командування «Північ», які також постійно облаштовуються та оновлюються.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівці дали шефський концерт для військовослужбовців у Гончарівському
Для прикладу непоганими результатами може відзначитися 72 окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців. На об’єктах, де проводяться заняття з виконанням вправ стрільб, водіння, занять з тактичної підготовки відновили навчальні місця. Встановили нові стаціонарні пости оточення. У казармах та їдальні замінили вікна.
Підтримується в належному стані і полігон 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького. Проводиться робота щодо відчуження територій Міністерства оборони України під облаштування навчально-тренувальної бази для 58 окремої мотопіхотної бригади, яку було створено з початком збройної агресії РФ проти України.
Звичайно, це не останні результати спільної роботи органів військового управління та підпорядкованих підрозділів — ремонти та подальше удосконалення матеріально-технічної навчальної бази продовжаться і в подальшому. Тому покращення матеріально-технічної бази та побутових умов — завжди в пріоритеті командування ОК «Північ».
Прес-служба оперативного командування «Північ»