ДСНС попереджає про наслідки спалювання сухої рослинності
Дивлячись на статистику виникнення численних пожеж в екосистемах та на відкритих територіях, можна зробити висновок, що громадяни продовжують активну боротьбу за чистоту своїх присадибних ділянок, обираючи найчастіше метод спалювання сухої рослинності та сміття. Про наслідки такого легковажного ставлення до власної безпеки та довкілля не втомлюються попереджати рятувальники ДСНС.
Пожежі, що виникають внаслідок господарської діяльності людей можуть стати також і причиною знищення майна, адже при сильних поривах вітру вогонь у лічені хвилини перекидається на поряд розташовані споруди та будівлі.
Тож, аби запобігти виникненню масштабних загорянь, рятувальники постійно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як гасили масштабну пожежу на Чернігівщині
Наприклад, рятувальники Хмельниччини, спільно із представниками органів виконавчої влади і лісового господарства, перевірили готовність до протипожежного захисту лісів у весняно-літній пожежонебезпечний період на території Віньковецького району області. Комісія оглянула території лісових масивів загальною площею близько 2 тис. га поблизу смт Віньківці та сіл Черкасіївка, Пилипи Олександрівські і Петрашівка.
Під час огляду було виявлено недоліки, а саме: не вживаються заходи щодо завчасного оборювання дільниць сухої трави, що прилягають до лісових масивів; у куточках лісокористувачів відсутні інформаційні плакати, листівки й пам’ятки із переліком правил поводження у лісі.
Крім того, на обстеженій території природні та штучні вододжерела не пристосовані до забору води пожежними автомобілями для цілей пожежогасіння. За результатами оглядів підготовлено і вручено довідки готовності до протипожежного захисту лісів у пожежонебезпечний весняно-літній період голові райдержадміністрації та лісокористувачам.
Загалом, така профілактична робота буде проводитися і надалі для того, щоб вберегти територію країни та життя українців від руйнівної вогняної стихії.
Шановні громадяни!
Служба порятунку закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Категорично забороняється розводити багаття поблизу сухої рослинності та залишати недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці.
Під час відпочинку на природі, необхідно пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю!