Про біль Чорнобильської трагедії розповідають картини Бистрякова (Фото)
Виставка талановитого художника Віктора Бистрякова «Чорнобиль — відлуння душі» відкрилась днями у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній».
Експозиція приурочена до 30-річчя Чорнобильської трагедії.
Бистряков працює у галузі станкової графіки та живопису. Його індивідуальна манера вирізняється образною, постійно оновлюваною і збагачуваною мовою. Віктор Петрович — заслужений діяч мистецтв України, професор та викладач Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.
Він презентував свої твори у Києві, Львові, Івано-Франківську, Тернополі, а також за кордоном, зокрема, у Монако (Монте-Карло), Таїланді (Бангкок). У Чернігові художник представляє картини вперше.
Для нього дуже важлива тема довкілля, Бистряков дуже багато років працює над екологічними циклами, зокрема — чорнобильською тематикою. У 1991 році у Харкові відбулася міжнародна виставка плакату і графіки «Четвертий блок», присвячена річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Роботи на виставку надсилали зі всього світу, особливо — з Японії, якій теж близька тема «мирного атома». Віктор Петрович надіслав кілька плакатів і за її результатами отримав заохочувальний диплом.
Бистряков розповідає, що колись зустрів Ліну Костенко. Вона знала, як тема Чорнобиля йому болить.
«Знаєш, це добре, що тобі болить. Висловися про те, що наболіло, а потім — повернися до сонця, до життя», — сказала вона.
«Я розумію, що не можна жити тільки болем, але потрібно зробити все, щоб більше у нас таких трагедій не було. Природу потрібно поважати», — відзначає митець.
Фоторепортаж Віктора Кошмала