Як обрати електрогенератор?
У місцевостях з нестабільним електропостачанням електрогенератор є необхідним приладом. Завдяки йому можна забезпечити безперебійну роботу як побутових пристроїв, так і промислового обладнання.
Різновиди електрогенераторів за типом двигуна
Моделі з різними двигунами відрізняються габаритами, потужністю, строком служби. Перед тим, як электрогенератор купити, також важливо визначитися зі способом живлення пристрою. Залежно від типу палива вони бувають:
- бензинові — характеризуються мобільністю і простотою, але дорогі в обслуговуванні через високу вартість бензину;
- дизельні — потужніші і економніші по витратам палива, але працюють шумно і мають великі розміри;
- газові — найбільш зносостійкі, можуть бути підключені до централізованої системи газопостачання.
Зазвичай для побутових потреб обирають бензиновий чи газовий електрогенератор потужністю 2-5 кВт, якої достатньо для забезпечення заміського будинку чи дачі. Для промислових підприємств потрібна більша потужність, серед дизельних електрогенераторів є варіанти на 10-15 кВт і більше.
Інші характеристики елетрогенераторів
Додатковими перевагами при придбанні генератору будуть:
- автоматичний запуск при вимкненні світла;
- наявність електростартеру;
- вбудована система охолодження;
- наявність стабілізатору напруги;
- індикатор рівня палива.
Особливе місце серед генераторів займає інверторний тип, який гарантовано видає струм постійної напруги і сили. Такі пристрої призначені для більш вимогливого до якості струму обладнання, яке не завжди коректно працює від звичайних моделей. Інверторні генератори зазвичай купують для живлення медичного обладнання і комп’ютерів.