Суспільство (відео)

У Чернігові відкрилася виставка воскових фігур українських гетьманів (Відео)

Індивідуальні риси обличчя та характеру, ошатні вбрання та символіка Гетьманщини – у Чернігові відкрилася виставка воскових фігур «Доба Гетьманщини в постатях».

«На нашій виставці в нас сьогодні представлені вісім воскових фігур, а також портрети гетьманів – керманичів держави XVII – XVIII сторіччя – того періоду Гетьманщини, який є мало не найважливішим в історії українського державотворення.»,- Ірина Бугера, завідувачка наукового відділу «Дитинець» Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»

Воскові фігури українських гетьманів привезли до Чернігова з Батурина – заповідника «Гетьманська столиця». Вони виготовлені в Музеї воскових фігур за кошти мецената. Їх створення було дороговартісним проєктом – одна з них коштувала близько 9 тисяч доларів. Дослідники заповідника «Гетьманська столиця» та провідні історики під час роботи над цим проєктом провели клопітку роботу, аби фігури мали не лише зовнішню схожість гетьманів, але й були передані риси їхнього характеру. Місце виставки в Чернігові теж обрано символічне.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборона вилову риби на зимувальних ямах: яка відповідальність і де на Чернігівщині не можна ловити

«Колегіум – це один із символів, мабуть, Гетьманщини. Оскільки він був зведений саме в Козацьку добу – на початку XVIII сторіччя на кошт Івана Мазепи, видатного державного політичного діяча.»,- Ірина Бугера, завідувачка наукового відділу «Дитинець» Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»

Загалом же ж кімната Колегіуму, де експонуються воскові фігури, перетворилася на своєрідний музей Гетьманщини.

«Окрім воскових фігур, представлені портрети, які разом із фігурами становлять такий хронологічний ряд керманичів держави, крім того, тут є елементи побуту, які показують, у якому, наприклад, кабінеті працював, або житлова кімната, світлиця. Тут і артефакти державної влади: булава, ті самі прапори гетьманські. За допомогою цих артефактів ми розказуємо про ту епоху.»,- Ірина Бугера, завідувачка наукового відділу «Дитинець» Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»

Відвідати виставку можуть усі охочі чернігівці до кінця березня наступного року.

Журналіст: Оксана Замятіна

Оператор: Сергій Бутько

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button