Операція «ліквідація»: у селі на Чернігівщині завдяки онлайн-сервісу прибрали сміття
Ілон Маск запускає в галактики космічні кораблі і тисячі інтернетних супутників. Футурологи прогнозують, що штучний інтелект скоро хакне більшість професій і людей замінять запрограмовані роботи. Ваш холодильник вже сам контролює наявність їжі в ньому і у разі «факапу» замовляє продукти через мережу. Прикладів сучасного інноваційного «движу» можна наводити багато. Та попри такий скажений прогрес, досі частенько можна стати свідком ганебної неандертальської ситуації , коли хтось засмічує ліс, узбіччя, поле, вулицю…
Розкажу вам про один (як нині модно говорити) дуже корисний кейс, за допомогою якого можна зробити Україну набагато чистішою. Це реально крута і головне – дієва штука.
Розкажу на власному прикладі. У моєму рідному селі Кучинівка Сновського району фантастичні ліси. Я обожнюю на вихідних там гуляти: дихати свіжим повітрям, милуватися казковими пейзажами і абстрагуватися від світу бодай на кілька годин. Одного разу весь мій кайф відпочинку був зруйнований здоровезною купою сміття прямо в лісі. Хтось роками вивозив сюди непотріб і перетворив чималу територію на стихійне сміттєзвалище.
Зробив на мобільний телефон кілька знімків цієї «краси» і пошкандибав додому, обдумуючи варіанти ліквідації величенького сміттєзвалища. Для експерименту надумав вирішити проблему за допомогою онлайн-сервісів. На сайті Міністерства енергетики та захисту довкілля є спеціальний сервіс для повідомлень про стихійні сміттєзвалища. Зайшов на інтерактивну екологічну мапу, залишив своє повідомлення, вказав координати сміттєзвалища, прикріпив фотографії і… забув.
Але через кілька днів мені на електронну пошту прийшло повідомлення з міністерства про те, що мій запит прийнято.
Ще через кілька днів подібне повідомлення прийшло вже від Чернігівської ОДА, потім від Сновської РДА і врешті все це спустили на місцеву владу.
Сміттєзвалище ліквідували. Про результат мені на електронну пошту відписалися всі вище перераховані владні вертикалі. Дійсно, проблему вирішили.
Звичайно, чисто не там, де прибирають – а там, де не смітять. Але в перехідну епоху нової формації людства, окремі біологічні види ще залишилися на розумовій стадії первісного суспільства і досі засмічують довкілля.
Тому вище наведений спосіб є лише одним із методів. А загалом екологічна машина працює в комплексі. Постійна промивка мізків населенню про те, що смітити – це дуже погано і не круто; проведення екологічних акцій; жорсткі санкції і колективна екологічна свідомість!
Все буде Україна! Все буде чисто!
Павло Солодовник