На Чернігівщині здебільшого проживають люди похилого віку
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2020/06/630_360_1522861527-2355-e1593242864176.jpg)
На 1 січня 2020 року на Чернігівщині, за розрахунками, постійно проживали 982,8 тис. осіб (2,4% населення України). За 2019 рік кількість жителів області скоротилася на 14,4 тис. осіб, або на 1,4%.
Чисельність наймолодшої вікової групи населення (0–14 років) становить 133 тис. осіб, або 13,5%.
Вікова група (15–64 роки), яка є основним постачальником трудових ресурсів, складає дві третини всього населення, або 654 тис. осіб, з них 35% – молодь у віці до 35 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінок на Чернігівщині більше ніж чоловіків
В області сформувалася структура населення, для якої характерна висока питома вага осіб старшого віку. Так населення у віці 65 років і старше налічувалось майже 196 тис. осіб, або 20% (в Україні питома вага цієї вікової групи – 17%).
Сільські жителі значно старші за міських. Про це свідчить показник середнього віку населення. На 1 січня 2020 року середній вік жителів області становив 44 роки (у міській місцевості – 43, у сільській – 47).
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Головне управління статистики у Чернігівській області