Чернігівський рибоохоронний патруль упродовж вересня зафіксував 129 порушень Правил рибальства
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2020/10/10_05-september-e1601884514416.jpg)
Протягом вересня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 129 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 40 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них два з ознаками кримінальних правопорушень. Також складено 47 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), зокрема два відносно суб’єктів промислового вилову; п’ять – за ст. 88-1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів) та один – за ст. 90-1 КУпАП (порушення вимог щодо охорони видів тварин, занесених до Червоної книги України).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівським рибоохоронним патрулем за тиждень викрито 17 порушень Правил рибальства
Крім цього, складено 36 актів виявлення безхазяйного майна, згідно з якими з водойм вилучено 92 кг риби та 132 од. заборонених знарядь лову, з них 128 од. сіток, загальною довжиною 2 546 метрів.
«Всього у порушників у вересні вилучено 163 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 187 од. заборонених знарядь лову, в тому числі 169 од. сіток, загальною довжиною 3 718 метра. Накладено штрафів (за постановами судів та органів рибоохорони) на суму 25 320 грн. Загальна сума збитків, завданих рибному господарству України, становила 61 670 грн», — зазначив в.о. начальника Управління Держрибагентства у Чернігівській області Ігор Токарський.
Нагадаємо найрезонансніші правопорушення, що були викриті Чернігівським рибоохоронним патрулем у ході рибоохоронних рейдів упродовж вересня поточного року.
Так, 2 вересня на оз. Байцин, поблизу с. Білики Козелецького району викрито двох жителів м. Київ та с. Сираї, які за допомогою сітки «бредень» виловили 5 кг риби: синець – 280 екз. та карась сріблястий — 10 екз. Збитки, завдані рибному господарству України, обчислюються 23 970 грн. На місце вчинення правопорушення було викликано слідчо-оперативну групу Козелецького ВП Ніжинського ВП ГУНП у Чернігівській області.
20 вересня на озері поблизу с. Блистова Менського району виявлено двох місцевих мешканців, які «рибалили» за допомогою сітки «бредень». В протизаконний спосіб правопорушники виловили понад 12 кг риби: карась сріблястий – 162 екз. та карась золотий (червонокнижний) – 38 екз. Завдано збитків у розмірі 15 294 грн. На місце вчинення правопорушення була викликана слідчо-оперативна група Менського ВП ГУНП у Чернігівській області.
На браконьєрів складені протоколи про адміністративні правопорушення, які були направлені до районних судів області для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності.
У правопорушників вилучені заборонені знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси. З огляду на значну шкоду, завдану рибному господарству України, відомості про вищезазначені факти Нацполіція внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Сайт Чернігівського рибоохоронного патруля
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv