У Чернігові в будинки з укриттями безкоштовно передають генератори і біотуалети
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2022/09/387bf91810343cd190d1d2ee7054de73-big1-780x470.jpg)
Передача генераторів, біотуалетів, лавок та ємностей для води представникам будинків, де є найпростіші укриття. У Чернігові за кошти, які передбачені міською Програмою удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки, придбано вищеперераховане, передано ЖЕКам, які в свою чергу віддають це для зберігання і користування представникам кожної адреси, за якою знаходиться багатоквартирний будинок з укриттям.
![](https://chernigiv-rada.gov.ua/storage/images/27/07/06/25/ea1be745e6240db091aba24a271b6da4-big.jpg)
Уже придбано 470 генераторів, понад 200 біотуалетів та 2000 лавок. Рішенням виконкому від 1 вересня їх розподілили між комунальними підприємствами, що надають послуги з управління багатоквартирними будинками. Вони, в свою чергу, передають обладнання мешканцям під відповідальність старших будинків. Приватні управителі багатоповерхівок та ОСББ отримають устаткування від комунальних підприємств.
![](https://chernigiv-rada.gov.ua/storage/images/14/01/22/20/fc6ef1ecb77b9cea85a021ffb360d25b-big.jpg)
Наприклад, як розповів начальник КП «ЖЕК-13» Віталій Красовський із 223 будинків, які обслуговує його підприємство, 131 має укриття. З представниками кожної адреси були проведені зустрічі, аби з’ясувати потреби: комусь потрібен тільки генератор, а хтось прийняв рішення отримати для користування все запропоноване. Загалом, від людей вони отримали 95 письмових заяв, де зазначені були їх потреби.
— На сьогодні ми отримали 67 генераторів, 41 туалет, 850 лавок і 500 ємностей для води. Наразі ми отримане передаємо людям, але очікуємо ще на партію генераторів, —розповів Віталій Красовський.
Обладнання передають старшим будинків за договором утримання матеріальних цінностей.
![](https://chernigiv-rada.gov.ua/storage/images/06/20/12/07/d540e4346eb71f1344b4b2be74608f8f-max.jpg)
За словами начальника Управління ЖКГ Ярослава Куца, до кінця вересня надійде ще 400 генераторів, 150 біотуалетів, 2000 лавок, які також будуть розподілені між ЖЕКами, а ті у свою чергу передадуть їх людям. Все це майно зберігатиметься саме у мешканців будинків, аби у випадку надзвичайної ситуації вони могли невідкладно ним скористатися.
Нагадаємо, що у липні цього року було затверджено міську Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки. На її виконання передбачено 42 млн 975 тисяч гривень. За рахунок цих коштів, у тому числі, і закуповують генератори, біотуалети, ємності для води та лавки.
З представниками кожної адреси, а це 955 будинків з укриттями, попередньо відбулися зустрічі за участю начальника відділу з НС та ЦЗН та очільників ЖЕКів, аби люди самостійно визначилися, що із запропонованого обладнання їм потрібне. За результатами отриманих від них заяв і проводиться закупівля
Прес-служба Чернігівської міської ради