Чернігівці розповіли, чи люблять спеку та як її переживають
Літо – традиційно найспекотніша пора року. Але нинішній тиждень, імовірно, видався найбільш спекотним за весь літний період, що минув від початку червня.
Багато людей на прихід літа завжди очікують із нетерпінням. А яка їхня думка про спеку в її розпал? Та як рятуються від неї?
Дмитро Коток, маркетолог
Спеку, звісно, ні… Її можна любити тільки тоді, коли ти мазохіст. Комфортна температура, що підійде і для роботи, і для відпочинку, і для засмагання – 25°, не більше… У прохолодну погоду можна одягнутися, а в спеку шкіру не здереш… Хоча це й не допомогло б від спеки… Рятують, звісно, кондиціонери і вентилятори…
Михайло Жирохов, історик, військовий експерт
Спека – це не той стан, який я особисто люблю. Є певні медичні обмеження на перебування на сонці, а крім того, все-таки я виріс у той період і на тій території, коли літо було менш спекотним і температури були прийнятними для життя. Це зараз ми живемо в епоху глобального потепління, про яку говорили ще 30-40 років тому. Ну, порятунок стандартний – наскільки можливо обмеження активності, багато рідини, вентилятор (якщо є світло). Здається, клімат змінився і ця спека буде нашою супутницею надовго.
Андрій Подвербний, політичний аналітик
Люблю, але в помірній кількості. Бо що занадто, то не здраво. А цього року її вже занадто, як на мене. Використовую вентилятор, п’ю прохолодні напої, ношу головний убір, одяг світлих кольорів.
Сєргєй Карась, журналіст
Просто зараз працюю на ноутбуці, а в спину мені дує вентилятор. Так і рятуюся (поки є світло). Взагалі літо я люблю більше, ніж зиму. Але життя у 30+ градусів у панельній «хрущовці» відверто нестерпне. Добре, що з крана тече і гаряча, і холодна вода, тож щодня можна приймати душ. І не варто забувати, що захисникам України навіть у цих екстремальних умовах доводиться відбивати атаки російських окупантів. Тому варто не забувати підтримувати ЗСУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У селі на Чернігівщині відкрили дві меморіальні дошки полеглим воїнам
Анастасія Крот, волонтерка
Спеку дуже не люблю. Якщо щось роблю на городі, то краще комарів погодувати і вийти на город попрацювати о 4-й і 5-й ранку, ніж пізніше потерпати від спеки. Це стосується і поїздок до лісу. Для мене вранішній час – взагалі найкращий.
Від спеки ніяк не рятуюся. Бо як я можу не готувати в цей час для наших військових, наприклад, смажити 70 сирників. Вентилятор якийсь стоїть у мене на кухні. А взагалі, за можливості, намагаємося їздити на річку. Але оскільки багато волонтеримо, а це потребує часу, то дитина питає: «Чому всі на річку їздять, а ми – ні?». Волонтерська справа і кухня за нинішньої спеки – це пекло, але я працюю.
П’ємо компоти, бо їх постійно варю. П’ємо воду й обливаємося водою, намагаємося хоч трішки вискакувати на річку.
Олександр Волощук, письменник і мандрівник
До спеки ставлюся як до звичайного природного явища. Це те, що від нас не залежить, тому любити чи не любити її не вбачаю сенсу, це – даність. Способи порятунку – прохолодне приміщення, холодні напої, літній душ, змочування голови водою.
Вадим Балінський, працівник сфери охорони здоров’я
Раніше я дууууже любив спеку, адже тепло – це моє, бо колись, у 1984 році під час служби у совєцькій армії на далекому сході срср, відморозив руки і ноги. Тепер люблю теплу погоду, просто теплу. Спека мене бентежить, адже якщо холодно, то можна знайти спосіб погрітися, а от від спеки порятунку немає, на жаль. Як я особисто рятуюся? Обливаюся холодною водичкою та сиджу під кондиціонером, поки є електрика. А на вулиці намагаюся ходити по тіньовій частині. Найгірше вночі, спати неможливо, але відчинені вікна зранку хоч трохи допомагають. Утім, хочу сказати, що через кілька місяців під час холодної пори року будемо сумувати за літнім теплом…
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Ірина Осташко