Самостійне збирання дров у лісі: що думають у прикордонній громаді Чернігівщини
Мешканцям прифронтових територій дозволили безкоштовно забирати порубкові рештки після заготівлі деревини лісгоспами. Причому збір деревини має здійснюватися без відокремлення стовбура дерева від пня та використання бензо- й електромоторних пил.
Люди кажуть, те, що дозволили збирати деревину безкоштовно, добре. Але ж з іншого боку, для заготівлі дров потрібна техніка. До того ж, зібрану деревину також треба кудись навантажувати і складати.
Загалом перебувати в лісах поблизу кордону – небезпечно, але для збирання деревини визначили більш безпечні території.
Збирати деревину для опалення можна тільки за обов’язкової присутності представника постійного лісокористувача, власника лісів.
«Чи можна назвати ту деревину дровами, не знаю, тому що чітко прописано, що в ліс не можна йти з пилою, хіба що з сокирою. Так розумію, що сучки чи гілля можна збирати в конкретно відведених місцях», – зазначає Олександр Артюшенко, староста Тур’янського старостинського округу .
Має свою думку про цю ситуацію і населення. Адже є люди, які коментують, що у прикордонних селах нікому збирати ту деревину. Хіба що ця справа більше ляже на жіночі плечі, бо багато чоловіків нині у війську.
«Поспілкувався з людьми. Також ми розмістили інформацію про можливість збирати деревину в нашій групі. Одні люди ставляться до цього з позитивом, а інші кажуть, що більшість сільського населення – це дідусі й бабусі, які до лісу не підуть. То це можливість більше для молодших людей. Дійсно, багато чоловіків із сіл – в армії. Але ж ще в селі є люди, яких можна найняти, щоб вони поїхали та привезли деревини. Але це також передбачає витрати, і транспортні також.
Поки ніхто з наших людей збирати деревину не ходив», – зауважив Олександр Артюшенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єдиний в Україні квадратний кавун, який виростили на Чернігівщині, дарує позитивні емоції людям (Фото)
Він також сказав, що для жителів старостинського округу зима не настане несподівано.
«У нас люди працелюбні, і що до широкої війни, що нині запасаються дровами на зиму, бо сезон холодів і морозів ніхто не скасовував.
Навіть дідусі, і бабусі, які самі вже не можуть заготовляти дрова, купують їх із пенсії.
Тим паче, зараз є великий плюс: громадська організація «Лампа» у співпраці з Норвезькою радою допомагатимуть людям у питанні забезпечення дровами на зиму. Будуть давати кошти. Вже складені списки, то побачимо, скільком людям чи домогосподарствам і яких категорій вони нададуть свою допомогу, але обіцяли, що більшість наших людей отримає ці кошти. Тобто можна буде придбати дрова. Це така допомога.
Але ж люди, не покладаючись на цю підтримку, потрошку сухих дров уже позаготовляли. Бо поки люди отримають гроші в цьому сезоні, то заготовити можна буде здебільшого сирі дрова.
Але добре, що дрова можна буде придбати і вони стануть у нагоді на наступний рік. І вже людина не думатиме, де взяти кошти, аби їх купити. Бо дрова вже будуть. Я вважаю, це дуже добре і дуже вдячний благодійникам за таку допомогу», – сказав староста.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Ірина Осташко