Ротовий адаптер для людей, які втратили верхні кінцівки: новий винахід чернігівських студентів (Відео)
«Це всі наші зразки ротових адаптерів у процесі виготовлення. Спершу ми робили з солоного тіста, вивчали форму за допомогою цієї моделі. Далі вже експериментували з воском, коли вже впевнились у її функціональності. І так само експериментували з твердим пластиліном. І нарешті ми виготовили 3D-модель і особисто її випробували»,- Діана Костюченко, студентка.
Чернігівська студентка Діана Костюченко показує ротовий адаптер для людей, які не мають верхніх кінцівок. Його вона розробила разом зі студентами Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Шевченка. Дівчина показує, як можна користуватися таким адаптером і що потрібно знати для цього.
«Я беру цей матеріал і далі буду його нагрівати.
Він став прозорий, отже, він уже м’який і ним можна працювати.
Ось я зробила свій індивідуальний відбиток. Тепер я можу ним користуватися.
Тут я залишила ще трішки матеріалу – це для ручки, щоб вона краще трималася»,- Діана Костюченко, студентка.
Ідея проєкту виникла, коли студенти проходили практику в школі. Саме тоді вони постали перед питанням інклюзії в дітей і почали досліджувати цю тему.
«Це дуже важливий проєкт, оскільки ми можемо допомогти дітям, людям, які потім зможуть писати малювати, користуватись стилусом, наприклад, для праці»,- Катерина Бабич, студентка.
«Проблема з писемністю через відсутність кінцівок стосується не тільки дітей, а й наших воїнів і тих людей, які постраждали внаслідок бойових дій. І ми почали думати над тим, який можна створити пристрій для того, щоб полегшити життя людям, які не мають верхніх кінцівок»,- Вікторія Руда, працівниця молодіжного простору Ko_Laba.
Щоб розробити дійсно зручний адаптер, студенти радилися з ветераном із Дніпра. Також значну увагу приділяли матеріалу, з якого слід виготовляти такі адаптери. Оскільки пластик для 3D-друку не є повністю корисним для таких функцій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобільні бригади онкологів виїжджають у віддалені громади області
«У нас були проблеми з матеріалом, із якого ми планували виготовити цей ротовий адаптер, щоб він не був шкідливий, адже його треба брати до рота»,- Катерина Бабич, студентка.
«Ми почали шукати інші способи вирішення цієї проблеми і дійшли до того, що є спеціальний медичний стоматологічний пластик, із якого виготовляють капи для спортсменів.
Відвідавши Demoday в Києві, ми знайшли протезувальників, які допомогли нам створити перший прототип, який можна було б брати до рота. Але, на жаль, вони створили нам один прототип, який розповсюджувати не можна»,- Вікторія Руда, працівниця молодіжного простору Ko_Laba.
Наразі команда винахідників уже розробила ротовий адаптер, який буде корисним для людей, проте робота з дослідження триває.
«Уже зреалізовано те, що ми можемо сформувати ротовий адаптер саме під людину, яка буде ним користуватися, зробити індивідуальний прикус, щоб уже користуватися»,- Катерина Бабич, студентка.
«Зараз ми в пошуках ветеранів або людей без верхніх кінцівок. Але наше дослідження не призупинилося, ми дійшли до того етапу, що знайшли дешевший силікон кухонний, який можна використовувати в харчовій промисловості. І відповідно, його можна брати до рота. І далі працюємо з третім етапом розвитку нашого адаптера»,- Вікторія Руда, працівниця молодіжного простору Ko_Laba.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Журналіст Оксана Замятіна
Оператор Сергій Бутько