Суспільство

Не що подобається, а що дозволено: хто і як може збирати деревину в лісах прикордоння Чернігівщини

Мешканцям прифронтових територій дозволили безкоштовно забирати порубкові рештки після заготівлі деревини лісгоспами. Між тим, є нюанси, бо брати можна не все, що подобається, а те, що дозволено.

Павло Мірошниченко, голова Корюківської РВА підтверджив, що дійсно є урядова постанова №861, в якій йдеться про безоплатне забезпечення паливною деревиною населення на території, де ведуться чи велися бойові дії. І це самостійний збір населенням деревини паливної для побутових потреб.

«Також є рішення Ради оборони області від 19 вересня 2024 року №26, в якому визначається перелік лісових ділянок для самостійного збору населенням деревини паливної в Корюківському районі», – розповів Павло Мірошниченко.

Тож яку саме деревину дозволено збирати людям? І як має відбуватися цей процес? Очільник Корюківської РВА сказав, що дозволено збирати порубкові рештки на лісових ділянках усіх видів рубок.

«Збір порубкових решток здійснюється без відокремлення стовбура дерева від пня. Тобто це деревина, яка вже лежить долі або впала природним способом. Пиляти самому нічого не можна. Також не можна використовувати бензо- і електропили.

Збір порубкових решток здійснюється за обов’язкової присутності представника постійного лісокористувача», – пояснив Павло Мірошниченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Самостійне збирання дров у лісі: що думають у прикордонній громаді Чернігівщини

Водночас він зазначив, що обговорював питання збору паливної деревини з трьома головами громад району і переконався, що ажіотажу серед людей не спостерігається.

«Люди масовості не проявляють. Адже вже казав, що можна збирати уламки дерев, які впали природним способом, чи залишки від порубок. Але ж їх треба ще якось довезти додому, а це витрати. Та й взагалі, поїхати до лісу, назбирати гілля, витратити пальне, чи найняти людину і заплатити ще їй гроші, мабуть, що не дуже вигідно. До того ж, збирання дров – це нелегка праця. Окрім того, я, наприклад, у Гірську або в Жовіді не дуже б їздив і збирав би щось по лісу.

Тим паче, нині багато хто у прикордонних старостатах отримує або дрова, або кошти за програмою ООН чи Міжнародного Червоного Хреста. Та й за літо хто хотів, той уже зробив деякі запаси дров», – розказав Павло Мірошниченко.

Утім, ініціативу зі збором паливної деревини голова Корюківської РВА вважає позитивною.

Ірина Осташко

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button