Суспільство

Чернігівщина в добірці 35 приголомшливих археологічних відкриттів, знахідок та артефактів

Ця версія від авторів проєкту «ВСВІТІ», що збирає колекцію чудес з усіх усюд нашої планети. Тож до зазначеної добірки цього разу потрапила риза Іллінської ікони Божої Матері (кін. ХVІІ ст.), виготовлена на замовлення гетьмана Івана Мазепи та його коштом. І ця унікальна реліквія зберігається в колекції Чернігівського обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського. Це дійсно знаковий та ексклюзивний експонат. Нещодавно весь світ облетіло фото, на якому український боксер Олександр Усик продемонстрував ще один безцінний експонат із колекції цього музею – 300-річну шаблю, що також належала гетьманові І. Мазепі.

Загалом музейні установи Чернігівщини, як й інших регіонів, у своїх колекціях зберігають чималу кількість рідкісних, цікавих та унікальних експонатів. За ці майже три роки повномасштабної російської агресії постійно звертаємо увагу тих, хто має бажання відвідати музеї: всі вони зараз працюють у режимі воєнного стану, основні експозиції закриті, експонати з основного фонду знаходяться у спеціальних місцях зберігання. Однак практично в усіх музеях працюють тимчасові виставки на різні тематики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військові привітали сина загиблого побратима з Різдвяними святами (Відео)

А до вищезгаданої добірки, крім унікального експонату з Чернігівського історичного музею, потрапили такі артефакти: римський 2000-річний кинджал, давньоєгипетський 2700-річний перстень із кішкою, римські гральні кубики з гірського кришталю І-ІІ ст.н.е., метеорит Фукан віком 4,5 млрд. років, дерево інжиру, яке росте корінням догори (Італія), «голодні Каміння» в деяких річках Чехії та Німеччини, дерев’яна статуя жерця, очі якої зроблені з гірського кришталю та мідних пластинок віком 4,5 тис.р., пістолет ХVІІ ст., схований у Біблію таким чином, що той, хто її тримає – може здійснити постріл не відкриваючи книгу, потягнувши за шовкову мотузку-«закладку».

А ще – багатовікові та навіть багатотисячні за віком скульптури, зокрема й ті, що знаходяться на дні морів, дерев’яні вироби різного вжитку, дерева, які вціліли у вирі шалених подій не одного століття, знахідки з раннього оліоцену (30-35 млн. р), девонського періоду (397 млн.р.), рідкісна й унікальна зброя і обладунки, казкові витончені прикраси храмів із білого мармуру, ліпнини тощо.

Повний перелік унікальностей у цій підбірці – за посиланням https://vsviti.com.ua/nws/145037

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: Чернігівщина туристична

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button