Небезпечна дорога: як не вмерти під колесами автомобіля (Відео)
Протягом року в області під колесами автомобіля загинули 122 особи, ще майже вісім сотень пішоходів травмовано. А на автошляхах Чернігівщини за одинадцять місяців уже сталося шістсот вісімдесят дорожньо-транспортних пригод, повідомляють в обласному управлінні превентивної діяльності.
Кількість аварій зазвичай збільшується взимку. Ожеледиця та брудні дороги – одна з причин трагедій. За станом доріг спостерігають і правоохоронці. У Чернігові цю функцію виконує патрульна поліція. Однак вони можуть лише рекомендувати.
«Екіпажі під час патрулювання звертають увагу на стан доріг та чистку від сніжного покриву. Непочищені місця доріг вони реєструють і передають дані в диспетчерську а ті – комунальним службам», — речник патрульної поліції Чернігова Віталій Копистко.
Однак патрульні запевняють: часто доводиться нагадувати правила дорожнього руху не лише водіям, а й пішоходам. Чернігівці ж стають більш обачними, коли переходять слизькою дорогою. Дехто без молитви не заходить у громадський транспорт.
— Я, якщо заходжу, то одразу молюся за всіх і дякую Господу.
— Звісно, і водіям, і пішоходам. Дорога слизька така.
— Насамперед цінувати своє життя.
— Дивлюсь навсібіч.
— Дорога така, треба роздивлятися по сторонах.
— Багато таких водіїв на дорогу не дивляться.
Фатальний пішохідний перехід неподалік Палацу дітей та юнацтва взагалі небезпечний, переконують місцеві. Там постійно ходять діти, та його практично не видно водіям.
— Там той перехід. Там світлофор треба, хоч там по дві смуги.
Та комунальники лише знизують плечима, адже до них із проханням поставити світлофор ніхто не звертався.