Чернігівські чорнобильці страждають від хвороб, влади і перевізників (Відео)
На Чернігівщині у 5 разів стало менше ліквідаторів, переселенців та постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС: з півмільйона до 78 тисяч. Цього року Україна відзначає 30 роковини наймасштабнішої техногенної катастрофи людства. 2016 рік оголошено роком вшанування ліквідаторів та державні мужі так і не повернулися обличчям до цих людей.
— мої побратими приходять і кажуть, що пройде 30 років і забудуть про нас і залишимось зі своїми проблемами наодинці,- ОЛЕКСАНДР ОНІЩЕНКО ГОЛОВА МІСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ СОЮЗ ІНВАЛІДІВ ЧОРНОБИЛЯ.
Всиль Катиман багато років ремонтував електричні мережі неподалік чорнобильської станції. Разом з товаришами прийшов на урочистості. Та надії на краще майбутнє у ліквідаторів немає. Щороку зменшується фінансування та урізаються пільги. Чорнобильці вважають, що про них влада потихеньку забуває.
— есть закон, порядок. В Европе и Америке все выполняется, а у нас ничего,- ВАСИЛЬ КАТИМАН, ЛІКВІДАТОР АВАРІЇ НА ЧАЕС.
Цього року повний безлад з пільговими перевезеннями , кажуть ліквідатори. До купи існуючих проблем з лікуванням та медикаментами додалася нова. І спитати нема з кого.
-кто следит за этим ? Неизвестно. Куда обращаться ? Никто ничего не знает,- ВОЛОДИМИР БАРАНОВСЬКИЙ, ЛІКВІДАТОР АВАРІЇ НА ЧАЕС.
Все частіше ліквідаторам доводиться відстоювати свої права у Києві під стінами Уряду чи Верховної Ради. Та чути людей чиновники не хочуть. Чорнобильці розуміють, що країна зараз у складній ситуації через війну. Тому переживають не тільки за себе. Не хочуть, аби з хлопцями, що боронять Україну на сході, повторилася подібна ситуація.
Грустно и обидно за людей. Это наши герои! А власть не хочет им помагать. В Чернигове даже льготного проезда и того дать не могут (( Зачем мер тогда покупает новый транспорт, если на нем не сможет ездить половина города?
а зачем покупать их — эти тролейбусы — у Белоруссов, когда можно было заказать их на нашем заводе в Чернигове?? Пути атрошенковские не исповедимы…