Перший рік Кіптівської ОТГ: чого досягли (Відео)
Рік у нових умовах прожили селяни шести сіл Козелецького району, які об’єдналися в одну Кіптівську громаду. Її створили однією з перших, а нині вже є чим похвалитися перед журналістами. Як живуть по-новому, з’ясовували під час прес-туру.
— Ми брали участь. Диплом першого ступеня.
Ця нагорода стоїть на видному місці – на поличці біля ресепшену, де господарює адміністратор Настя. У новенькому адміністративному центрі вона зустрічає клієнтів. Тепер селянам не треба їхати по довідки чи з іншими потребами до Козельця, усі послуги можуть надати тут. У новій громаді селяни одразу відчули зиск.
— Працює бібліотека, не було.
— Ну і газ он проводять, звертаються.
Приміщення адмінцентру повністю відремонтоване. Вартість такого будівництва – майже півтора мільйони гривень. Ще стільки коштує й сучасна котельня. Нею також пишається голова громади Володимир Кучма.
— Оце завдання котлів. Ось цей пункт.
Тут господарює кочегар Леонід Петренко. Сучасна котельня оснащена новітніми котлами. Поруч із грубкою спеціальне приміщення, де кочегари заготовляють дрова.
— Дрова заготовляємо ось тут, а от грубка, — Леонід Петренко, кочегар.
Із бюджетом громади – новітні технології не проблема. До об’єднання всі шість сіл мали бюджет понад шість мільйонів на рік. У 2016 він зріс до 24-х мільйонів.
— Основне, що у нас додалася плата за землю, шістсот сорок тисяч, — Ірина Корогод, начальник фінансово-бухгалтерського відділу.
Податок із доходів фізичних осіб – головний наповнювач бюджету і критерій оцінки рівня економіки, – переконує координатор офісу реформ Чернігівщини.
— Основним наповнювачем бюджету, якщо люди працюють і є економіка, то є і податок із доходів фізичних осіб, — Ірина Кудрик, координатор офісу реформ.
Справним платником податків тут називають місцевого фермера. Він обробляє понад двісті гектарів землі та розводить перепелів.
— Майже півтора мільйона гривень перечислили в громаду, переважно все в громаді, — Леонід Шоломіцький, директор приватного орендного підприємства «Кіпті».
За ці кошти тут планують змонтувати сучасне освітлення центральних вулиць усіх населених пунктів, а також створити пожежне депо, кошторисну документацію на яке виготовили ще минулого року. Розмістити збираються в селі Підлісне.