Місцева влада та проектувальники парку ім. Богдана Хмельницького повністю проігнорували людей з особливими потребами
Після реконструкції парку на проспекті Миру центральна частина Чернігова стала значно привабливішою на вигляд. Наразі вже майже на завершальному етапі знаходиться реконструкція парку ім. Богдана Хмельницького, який також поступово перетворюється на затишне місце для прогулянок.
Там залишилось реставрувати пам’ятник Богдану Хмельницькому та побудувати фонтани, місця для яких вже визначені заздалегідь. І все це, безумовно, чудово, однак при реконструкції проектувальники забули подбати про людей з особливими потребами, адже жодного плавного заїзду в парку не передбачено.
По обидві сторони парку вимощені прямі доріжки. Територію театру ім. Т.Г. Шевченка та парку розділяє автомобільній проїзд, який їх перетинає.
Висота бордюрів там є найнижчою, але проблема полягає в тому, що для того, аби дістатися з Красної площі до церкви або фонтана, треба здолати високий бордюр. Плавні заїзди та спуски в парку взагалі не заплановані.
Тобто чернігівців з особливими потребами, а також матусь із маленькими дітьми у візках проігнорували. Важливим є ще й те, що представники місцевої влади знали про цю ситуацію ще до того, як біля театру був покладений асфальт, адже чернігівці звертали увагу на недосконалість проекту і просили внести до нього певні корективи.
Заступник міського голови Олександр Ломако після того, як чернігівці повідомили про недоліки проекту, зробив публікацію на своїй сторінці у Facebook, у якій запевнив, що бордюри будуть понижені. Також він зазначив, що «безбар’єрність – це стратегічний пріоритет роботи міської влади, тому цей принцип буде дотриманий під час реконструкції цього та інших парків».
Але слова так і залишились словами. Дорогу біля драмтеатру заасфальтували, а плавних спусків так і не зробили. Після вистелення асфальтного покриття висота бордюрів несуттєво зменшилась, але це взагалі ні на що принципово не вплинуло. Перешкоди все одно залишились.
Будемо сподіватися, що місцева вдала все ж таки виправить цю ситуацію і зробить парк доступним для всіх мешканців міста, не чекаючи моменту, коли на місцевому сайті петицій з’явиться відповідний месидж.
І наостанок – приклад того, який саме вигляд має мати заїзд до парку ім. Богдана Хмельницького, що дасть можливість людям з особливими потребами вільно пересуватися.
Автор статті: Дмитро Тигранов
Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Вконтакте та Facebook.