Суспільство

Чиновники складатимуть платний іспит

Кабінет Міністрів України затвердив порядок атестації претендентів на вступ на державну службу з вільного володіння державною мовою.

Про це йдеться в постанові уряду № 301 від 26 квітня 2017 р.

Передбачається, що організовує та проводить атестацію уповноважений вищий навчальний заклад, який створює відповідну комісію. Перелік таких закладів публікується на їх офіційних сайтах, а також на веб-сайтах Національного агентства з питань держслужби і МОН.

Послуга атестації є платною, а процес атестації відбувається в письмовій або усній формі.

Атестація в усній формі передбачає ділову розмову за певним сценарієм і повідомлення-презентацію на встановлену комісією тему. У письмовій формі – тестове завдання і письмовий переклад тексту з професійних питань.

Після проходження атестації особи, які претендують на вступ на державну службу, отримують відповідні посвідчення.

Порядком також визначено, що вільне володіння державною мовою можна підтвердити і без атестації, надавши один із документів:

— атестат про загальну середню освіту (про середню освіту) з відповідним додатком, видані до 2008 року, з оцінкою «5» за вивчення української мови;

— атестат про загальну середню освіту з відповідним додатком, видані не раніше 2008 року, з балом про підсумкову державну атестацію з української мови не менше 10;

— диплом молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста), бакалавра, магістра (спеціаліста) з відповідним додатком з оцінкою «відмінно» за вивчення української мови;

— диплом бакалавра, магістра (спеціаліста) за спеціальностями «українська мова та література» та/або «українська мова та література і іноземна мова» за напрямами підготовки «Педагогічна освіта» та/або «Філологія».

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Вконтакте та Facebook.

Ще статті по темі

Back to top button