Суспільство (відео)

Чернігівські ветерани бажають кращого життя своїм нащадкам (Відео)

Чернігів відзначає День Перемоги над нацизмом. Особлива увага до ветеранів. Їх залишилося небагато.  Нині у місті залишилося 406 ветеранів Другої світової війни. Найстаршому вже 99 років. Вони переймаються не тільки своїми проблемами, а й негараздами у родинах та в цілому в Україні. Дуже хвилює ситуація на Донбасі.

 – Меняется мир, подходы к празднованию победы. Это волнует ветеранов. Что нужно ветеранам? Уважение семьи, государства, достойная пенсия, чтоб цены на лекарства и продукты питания были доступными, чтоб работали дети и внуки и было у них будущее, розповіла Ірина Четвертак, голова ради ветеранів Чернігова.

Ветерани попри вік і стан здоров’я у День Перемоги не можуть всидіти вдома. Кажуть, до цього спонукає пам’ять про загиблих товаришів. Україна заплатила дуже високу ціну. У роки Другої світової війни загинуло до 10 мільйонів наших співвітчизників. Тому для ветеранів 9 травня завжди свято зі сльозами на очах. Досі стоять перед очима побратими і великі битви.

–  Війну і своїх побратимів, з якими йшов по дорогам війни і прийшли до перемоги. Це найкраще згадування однополчан, хлопців наших,  Іван Онищенко, ветеран Другої світової війни.

–  Я учасник обороны Одессы. Очень хорошо помню. Наших дивизий было 4, а немецких и румынских 15. Держались 73 дня. Потом отступили, но могли держаться, розповів Петро Бондарєв, Ветеран Другої світової війни.

Поряд з ветеранами і учасники антитерористичної операції. Після 70 років миру війна знову прийшла на українську землю. Люди у військовій формі, як і їх діди готові захищати Батьківщину від агресора. Українські захисники вважають, що у Росії зовсім забули історію і трагічні наслідки Другої світової війни.

–  К глубокому сожалению очень многие или не знают, или забывают уроки истории. Много патриотов в Украине, которые ценят свою землю, пошли в добровольческие батальйоны, военкоматы защищать свою родину,  Валерий Кучинский, учасник АТО.

–  Смысл праздника не меняеться. Нужно помнить отцов, дедов прадедов, которые завоевали эту победу. На фоне войны подключается тот фактор, что нужно помнить и тех ребят, которые защищают нас, погибли, не с нами, –  Сергей Зиберт, учасник АТО.

Сквер Попудренка та Меморіал Слави – знайові місця для усіх чернігівців. Їх відвідують родинами. Багато молоді з дітьми. День перемоги залишається одним з найбільших свят. Чернігівці всупереч російській пропаганді доводять, що в Україні шанують своїх воїнів-визволителів і добре памятають власну історію.

Ще статті по темі

Back to top button