Чернігівці переймали досвід децентралізації у європейців (Відео)

Днями делегація Чернігівщини у складі депутатів Чернігівської обласної ради Ірини Грозенко, Сергія Баришовця, голови Кіптівської об’єднаної громади Володимира Кучми та депутата Ніжинської районної ради Галини Товстоп᾽ятої з візитом відвідали країни Європи: Польщу, Німеччину та Чехію.

Основною метою поїздки було ознайомлення з роботою європейських самоврядних органів, обмін досвідом роботи по проведенню об’єднання територіальних громад.

IMG_5236

Із журналістами ЧЕline поділилася враженнями поїздки керівник виконавчої дирекції Чернігівського відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Ірина Грозенко.

За її словами, найбільше про проблемами децентралізації вони дізналися у Польщі.

«На прикладі польських міст, ми змогли побачити як втілена реформа децентралізації у Польщі. При зустрічі з депутатами польського сейму ми мали можливість усвідомити для себе, що ці маленькі громади, які ми сьогодні створюємо – це не зовсім правильно і поляки пройшовши досвід 10-ти років процедуру децентралізації нам радять збільшити громади, – розповіла вона.

За її словами, громада повинна бути не менша ніж 8-10 тисяч населення.

«Відтепер ми дещо по-іншому подивились на проблеми створення територіальних громад, зокрема на Чернігівщині. Але все одно на прикладі Польщі ми переконані в тому, що те, що пропагує влада, це теж не зовсім правильно. Якщо це маленькі райони, наприклад, Куликівка, Срібне, Варва, то можливо, там і можна. А у таких районах як Ніжин, Прилуки, Бахмач, то там все одно потрібно 2-3 громади створювати»,  – наголосила вона.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register