Фальстарт на «стометрівці»: чернігівський сквер шкребуть на «прохання» (Відео)

Уже кілька днів у чернігівському сквері, який називають «стометрівкою», тривають земляні роботи. Працівники «Укртрансбуду» вже зняли асфальт і розчищають верхні шари ґрунту. Громадські активісти нарікають, що все це незаконно, адже ще немає переможців тендеру. На місце події викликали поліцію і ситуацію вивчають».

 «У суботу тут почали знімати лише верхній шар асфальту. Але тепер тут котлован уже вирили. Був оголошений тендер, переможця немає. Сумніваюся в тому, що є дозвіл на археологічні дослідження. Я викликав поліцію, бо ці особи не називаються, кажуть, що вони археологи, але не мають документів», – Олександр Гашпар, чернігівський громадський активіст.

«Дозвіл є і відкритий лист. На жаль, зараз немає. Завтра всі документи. Ми спостерігаємо. Нема жодних порушень. Завтра будуть археологічні дослідження. Хто замовив? Не знаю. Мій керівник завтра розкаже», – Олег Білик, представник Інституту археології.

Парадокс ситуації в тому, що роботи в сквері проводять, не дочекавшись результатів тендеру. Але на офіційному сайті муніципалітету, реагуючи на заворушення довкола «стометрівки», опублікували «роз’яснювальну» інформацію.

У повідомленні йдеться про те, що в цих земляних баталіях не варто шукати якогось криміналу чи корупцію. Насправді міська рада просто по-людськи, по старій добрій дружбі попросила «Укртрансбуд» виконати ці роботи. І немає нічого крамольного в тому, що відсутня необхідна документація.

На реконструкцію скверу планують витратити понад 6 мільйонів гривень. Тендер уже оголошений, але, судячи з того, що відбувається, – це суто формальна процедура. Саме на це й нарікає Олександр Гашпар і вимагає у поліції дати належну кваліфікаційну оцінку цій ситуації.

На місце події виїхала слідчо-оперативна група.

 «Я написав заяву з проханням провести перевірку за фактом. Про результати перевірки, сподіваюся, повідомлять», – Олександр Гашпар, чернігівський громадський активіст.

До речі, працівники «Укртрансбуду» заряджені меседжами на кшталт: ми вам будуємо, а ви, невдячні, шукаєте якихось капостей. Коли будують і реконструюють – це дійсно добре, але, як і будь-які інші процеси, все має відбуватися законно і без порушень.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register