Інвалідам зору в Чернігові загрожують «німі» світлофори і «мовчазний» громадський транспорт (Відео)
Чернігів ще не поспішає стати «безбар’єрним містом» для людей із вадами зору.
Лише на 4-5 % обласний центр забезпечений необхідними умовами, аби слабозрячі могли спокійно пересуватися вулицями міста й їздити в громадському транспорті. Приміром, у Чернігові стоять лише три звукові світлофори.
– Основними проблемами є відсутність озвученого транспорту, відсутність озвучених світлофорів, відсутність тактильної плитки, що попереджала б слабозрячих про небезпеку на тротуарах, – Максим Гоцало, голова правління обласної організації УТОС.
Нині в Чернігові проживають кілька тисяч людей із вадами зору. Вони вже стільки написали листів до мера, що точну кількість, кажуть, важко пригадати. Міський бюджет наразі не може розкошелитися на фінансування програми з підтримки слабозрячих людей. Але до кінця року влада таки порадує інвалідів зору новими звуковими світлофорами. У цьому посприяла депутат міськради Наталія Хольченкова.
– Мені дуже приємно, що на мій депутатський запит щодо побудови й облаштування звукових світлофорів є відповідь. Найближчим часом у Чернігові будуть два додаткові світлофори, – Наталія Хольченкова, депутат Чернігівської міської ради.
Наталія Хольченкова почала опікуватися слабозрячими людьми після того, як узяла участь в експерименті – із зав’язаними очима вона спробувала кілька разів перейти дорогу, зайти в громадський транспорт і доїхати до місця призначення. Розповідає, що це було надзвичайно складно. У стінах міської ради депутат стала ініціатором зустрічі інвалідів зору й очільників міста.
– Ми насправді маємо намір досить ефективно в цьому напрямі працювати. Люди, які мають обмежені можливості, мають право у суспільстві займати такий же статус, як і здорові люди. Сьогодні ми хочемо почути від вас поради, що міська влада має зробити, – Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови.
Від керівника обласної організації УТОС Максима Гоцала меру передадуть прохання надати інвалідам зору 1-ї та 2-ї групи пільги на оплату міського телефону, оскільки для них зв’язок має особливе значення. За сто тисяч гривень у Чернігові мають встановити озвучку в громадському транспорті. Цю можливість слабозрячі виграли, взявши участь у «бюджеті участі». Утім, цієї суми мало, аби весь громадський транспорт Чернігова нарешті «заговорив».