На Болдиній горі чернігівці здійснюють язичницькі обряди (Відео)

В одній із соцмереж чернігівці активно обговорюють новину, як в обласному центрі невідомий чоловік у костюмі Бетмена виконує якісь обряди із сокирами та серпами.

«Звичайна прогулянка до улюбленої Болдиної гори сьогодні стала надто незвичайною)) Таке раз побачиш – без сокири на гору вже страшно йти))

Можливо, хтось знає, хто він, чи законні такі танці посеред дня з холодною зброєю?? Може, на відео видно погано – однак реально серпів 7 штук і сокирок до 6 штук, кричав щось, не встигла почати знімати… Ну її таку зарядку)))», – йдеться в пості.

Виявляється, щось подібне на горі бачили інші містяни.

«Там дійсно якісь ритуали проводять, камені лежать у певному порядку, на верхівці курганів якісь символи накреслені. Коли ми минулого разу з сином там були, на центральному камені лежав чорний хліб, а в середині його – щось схоже на домашній сир. І каменів цих раніше не було», – написала інша чернігівка.

Це підтверджує чернігівка, яка виклала відео в Інтернет.

«Ми також звернули увагу, що каміння раніше не було. Чоловік після своїх “молитов” вдарив кожен камінь, щось кричав, потім одягнувся і пішов продовжувати те саме вже біля дерев на Болдиній))»,– уточнила жінка.

До речі, чернігівські історики у своїх розвідках пишуть, що наші предки-слов’яни здавна поклонялися дубам, вважаючи їх уособленням сили, могутності і величі Природи. Саме з дуба виготовляли вони ідоли своєму верховному Божеству – Перуну.

Тому природно припустити, що в дохристиянському Чернігові подібне святилище знаходилося саме на Болдиних горах, де зростав дубовий гай («Болд» на Русі називали дуби). От тільки де саме – невідомо.

Дехто з істориків вважає, що було б чудово в майбутньому зробити реконструкцію святилища Перуна на одному з пагорбів Болдиних гір і показувати його туристам.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register