Навчать писати казки, а найкращу перетворять на мультфільм: дітей запрошують на цікаве навчання (Відео)

Третя «Творча майстерня казок» скоро відчинить свої двері для учасників. Проєкт започаткували в чернігівському Туристичному інформаційному центрі. Тут розповіли, що основна мета – закохати дітей в історію рідного міста та створити контент із казок, написаних малечею. Тим паче, всі твори – про Чернігів. Герої та події неодмінно мають бути пов’язані з містом.

«Це дуже добре, коли дитина розуміє свою важливість для міста. Батькам ми завжди говоримо про те, що вони читають увечері казки дітям, можливо, казку саме вашої дитини почнуть читати з травня»,- Катерина Литвин, начальник відділу туризму та промоції міста управління культури ЧМР.

Сам же проєкт започатковано у 2019 році. Однак через карантин у 2020-му його не проводили.

«У першій нашій «Творчій майстерні казок» була 5-річна дитина, вона не вміла писати, тому намалювала комікс, у якому чоловік одружився з відьмою біля П´ятницької церкви і відьма перетворилася на красиву пані. Є великі досягнення в тому, що дві казки випускниць минулої «Творчої майстерні казок» потрапили на конкурс Днів європейської культурної спадщини. Були оцінені другим місцем у Європі. Це для нас хороший показник»,- Катерина Литвин, начальник відділу туризму та промоції міста управління культури ЧМР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Гончарівській ОТГ відкрили оновлений дитячий садок (Фото)

Цього року вже 11 дітей виявили бажання взяти участь у «Творчій майстерні казок». Навчання тут відбуватиметься з 12 лютого по травень включно. Діти відвідуватимуть тренінгові заняття та лекції. Разом із викладачами діти формуватимуть свої казки, які допоможе відредагувати дитяча письменниця Маргарита Бортонос. Усі казки випускників увійдуть до єдиної збірки, що буде презентована й опублікована на сайті ТІЦ.

«Цього року, власне, ще з минулого, ми прийшли з тим, що працюємо з інклюзією, і дуже хочеться, щоб цьогоріч наші діти, пишучи казки, думали про тих дітей, які не зможуть або прочитати, або прослухати. Ми будемо думати і шукати форми, щоб це були і аудіоказки, щоб це були казки шрифтом Брайля. І будемо говорити дітям про те, що вони дуже важливі, адже займають вагому нішу для тих, хто не може читати або слухати»,- Катерина Литвин, начальник відділу туризму та промоції міста управління культури ЧМР.

Цього року діти самі вирішуватимуть, чи будуть ілюструвати свої казки. Можливо, до цієї роботи долучатимуть учнів Чернігівської художньої школи.

«Крім того, сьогодні тривають перемовини, що одна з казок випускників третьої «Творчої майстерні казок» стане мультфільмом. Дитячий письменник із Києва запропонував нам таку співпрацю. Наразі його студія на карантин закрита, але ми вже думаємо, в якому місяці влаштуємо екскурсію, щоб діти зрозуміли, як створюються мультфільми і як правильно їм формувати сюжет своїх казок, щоб вийшов кльовий мульт»,- Катерина Литвин, начальник відділу туризму та промоції міста управління культури ЧМР.

До «Творчої майстерні казок» приймають дітей від 6 до 11 років. Однак якщо є бажання, то записують і старших. Це можна зробити, подавши електронну заявку через сайт Туристичного інформаційного центру та через сторінки в соцмережах. Заявки прийматимуть до 12 лютого.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Михайло Пронін

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register