Нічні кошмари та спогади війни: на Чернігівщині бійців лікують творчістю (Відео)

Вдарити по відлунню війни творчістю. Поблизу Чернігова на базі психо-неврологічної лікарні не один рік з початку війни на Донбасі діє реабілітаційний центр для колишніх бійців. Важлива складова цього центру — так звана арт-терапія.

«Арт-терапія — це коли люди малюють і якимось чином переживають свої заблоковані емоції та пророблюють їх. У нас тут для цього є всі умови. Хлопці приходять і малюють», – Тетяна Вакульчик, психолог Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні.

«Вона розкріпачує людину, дає можливість відчути те, що вона може багато чого. Може творчо розкритись. У нас тут для цього є всі умови. Хлопці приходять і малюють», –Володимир Кравченко, арт-терапевт.

Малювання, вишивка, музика, скульптура — усе це дає захисникам змогу відкрити свої таланти й відволіктись від страшних спогадів і рефлексів.

«Дуже виражені порушення сну. Це кошмарні сновидіння, флеш-беки, хворобливі спогади про ці травматичні події», –Людмила Назаренко, лікар-психотерапевт відділення кризових станів.

За словами лікарів, такі стани в певною мірою можуть залишитись на все життя. З часом все ніби проходить, але будь-який стрес може спровокувати поновлення негативних симптомів. У центрі практикують не лише арт-терапію, а й психо-терапевтичні консультаційні сеанси та релаксаційні вправи.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обласний центр реабілітації учасників АТО отримав землю і керівника

«Ми проводимо на килимках спеціальні вправи для того, щоб розслабляти, розтягувати м’язи, які постійно спазмують під час стресів, негативних спогадів та переохолодження», – Тетяна Вакульчик, психолог Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні.

Всі фахівці закладу з початку війни пройшли навчання у військових психологів Ізраїлю та НАТО щодо лікування посттравматичних стресових розладів. Але, за словами медиків, заклад і програма реабілітації наших солдатів потребують фінансування, аби і в подальшому надавати якісну психологічну реабілітацію.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register