Петро Порошенко в Чернігові: майбутнє громад і стратегія розвитку Чернігівщини (Відео)

Завдяки соціально-економічному диву, що має назву децентралізація, життя в громадах України кардинально змінилося на краще. Інфраструктура розбудовується, заходять інвестиції, з’являються нові робочі місця і – головне – в рази зростають місцеві бюджети.

51% зведеного бюджету України, з урахуванням субсидій і субвенцій, становлять видатки на місцеві громади. На цьому наголосив Петро Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку в Чернігові.

«Київ не диктує більше, скільки на який проект витратити грошей, із ким укласти підряди, яку компанію визначити переможцем. Що насамперед будувати, а що – насамкінець. Навіщо це Києву? Завжди вони хотіли сидіти на фінансових  потоках. І я це зупинив. У громадах зараз формується той діалог, де кожен член громади точно розуміє, що саме від нього залежить стратегія розвитку міста», – Президент України Петро Порошенко.

Президент зазначив, що Чернігівщина є одним із лідерів децентралізації в Україні. Громади роблять усе для того, аби залучити інвесторів і збільшити місцеві бюджети. Власні доходи місцевих бюджетів в області зросли в три рази, а видатки на розвиток – у вісім разів, що майже неможливо в умовах війни.

«Наступні три роки ми визначили для себе п’ять стратегічних пріоритетів. Перший – це агропромисловий сектор, другий – створення умов для розвитку бізнесу, третій – інновації, четвертий – туризм, і п’ятий, найважливіший, – це якість життя населення. Величезні плани маємо в житлово-комунальному господарстві, сфері модернізації освітлення, розвитку культурного простору та благоустрою. Якісні перетворення вже є і будуть у кожній громаді», – голова Чернігівської ОДА Олександр Мисник.

«Ми працюємо в громаді більше двох років, за цей час і латаємо дірки того, що раніше не працювало. Насправді роботи ще дуже багато, але термомодернізуємо будівлі бюджетні, дороги, освітлення. У нас практично всі населені пункти освітлені. Є зрушення, тому що зявився ресурс і зявилася інституційна спроможність», – голова Корюківської ОТГ Ратан Ахмедов.

«Завдяки децентралізації субвенції, які ми отримуємо від держави, – це і на соціально-економічний розвиток, і на розвиток інфраструктури зараз міняємо вікна центральної районної лікарні. Поміняли вікна в поліклініці. Зараз триває ремонт будинку культури. Тобто гроші, які надходять, дуже допомагають нам», – голова Сновської ОТГ Олександр Медведьов.

«Побудували спортивний майданчик, проводимо капітальні ремонти комунальних доріг у громаді. За два роки зробили понад шість кілометрів. Дуже велика підтримка надходить від держави, кошти на розвиток інфраструктури ОТГ, це досить впливовий механізм для вирішення місцевих проблем», – голова Коропської ОТГ Віктор Журавель.

Натхненний роботою Чернігівщини та здобутками громади, Президент зробив жителям області привабливу пропозицію.

«Давайте ми разом оберемо один об’єкт, про який мріє місто Чернігів та область, і спільно з Президентом його зробимо», – Президент України Петро Порошенко.

За словами Президента, всі реформи в Україні відбуваються під час війни. Тому запорукою безпеки зараз є армія. Але безвідповідальні політикани роками її знищували. Та за п’ять років Україні вдалося створити сильне військо, що зараз входить до переліку найкращих на континенті.

«Якщо в 2014 році до нас приїжджали експерти і намагалися нас навчити, що це є натовський досвід, то сьогодні вони приїжджають вчитися в нас. І відбувається взаємний обмін інформацією та досвідом, унікальним бойовим досвідом як бити росіян, захищаючи нашу землю. Ми звільнили 2/3 окупованого Донбасу, наша армія зупинила ворога і міцно тримає оборону на східних рубежах. Тепер ми маємо перед собою реальні гарантії нашої незалежності, і вони в наших воїнах – навчених, озброєних, вихованих у традиціях визвольної боротьби», – Президент України Петро Порошенко.

Президент зазначив, що зараз до лав Збройних сил вступають дедалі більше молоді, серед них і жінки. Адже тепер бути військовим – престижно. Особливо він відзначив Першу окрему танкову Сіверську бригаду.

«Я як Верховний Головнокомандувач знаю, як героїчно чернігівські танкісти давали відсіч ворогу і як на них молилися моторизовані частини, наша десантура. Я хочу подякувати також громадськості області, керівництву області за потужну підтримку ветеранів. Бо повага до ветеранів – це повага до держави та армії», – Президент України Петро Порошенко.

До того ж Президент наголосив на тому, що, окрім Путіна, в Україні є ще й внутрішній ворог – це бідність. Тому Президент виступив з ініціативою про індексацію пенсій і монетизацію субсидій. А вже з 1 квітня багатодітні родини отримуватимуть щомісячні доплати на утримання третьої дитини і всіх наступних у розмірі прожиткового мінімуму.

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register