Суспільство (відео)

Сильні духом: життя чернігівського Центру реабілітації «Інтеграція» в умовах війни (Відео)

«Інтеграція» – центр медико-соціальної та фізичної реабілітації осіб з інвалідністю з вадами фізичного розвитку. Свою роботу він розпочав ще у 2013 році.

Засновниками та організаторами якого є Дмитро Соболєв та Джихангір Насурлаєв.

І став єдиним безкоштовним закладом подібного спрямування в Чернігові, давши сотням людей надію на реабілітацію.

«Зараз щодня приблизно 6-7 осіб приходять. Зараз ще не всі встигли повернутися. А взагалі нас тут більше як 120. Люди сюди приходять, аби займатися, є й такі, що живуть тут по три тижні, в нас для них є спеціальна кімната, вони там відпочивають і займаються на тренажерах», — Ярослав Рябченко – член ГО «Інтеграція».

Часи до повномасштабного вторгнення члени «Інтеграції» згадують із теплотою в душі. Тоді вони вели активне громадське життя: опікувалися дитячим будинком, проводили різноманітні заходи,брали участь у спартакіадах. Відгомоном мирних часів стали спортивні нагороди та теплі спогади.

«Змагання були дуже пізнавальні. Тому що ми їздили подивитись, чим хто займається, набувати досвіду, показати свої результати. Позмагатися з сильнішими». — Володимир Бобок – член ГО «Інтеграція».

Початок активних бойових дій став для них страхітливою несподіванкою. Утім, навіть під обстрілами учасники допомагали людям – вони прихистили в себе біженців і підгодовували наших воїнів.

«Ми їм зробили кімнату, ділилися харчами, тими, що діставали для своїх людей. Смажили млинці для воїнів. Перший раз ми насмажили млинців у кількості 100 штук і передали на передову», — Ярослав Рябченко – член ГО «Інтеграція».

Та зараз члени «Інтеграції» самі потребують допомоги. Проблеми, перед якими вони постали, глобальні та дороговартісні. І хоч учасники намагаються впоратися самостійно, зізнаються, що вдається не все.

«Найперше – каналізація. Вона зараз забита, її треба почистити. Оскільки в нас усе безкоштовно, то грошей ніде брати. Також у нас протікає дах. І дрова. Ми пиляємо та рубаємо їх самі», — Ярослав Рябченко – член ГО «Інтеграція».

Зараз їм потроху допомагають волонтери: рубають дрова, привозять їжу, збирають кошти на ремонт. Одним із тих, хто вирішив прийти на поміч, став пан Андрій.

«На даний час ми покрили бесідку металочерепицею. Хлопці-волонтери спиляли дерева. Також я вирішив, що треба більш масово допомагати. Ми відкрили збір на ремонт покрівлі, це, скоріше за все, буде заміна, також придбання електричного дровоколу», — Андрій Бокач — засновник благодійного фонду «Casa Light Charity».

«Інтеграція» для її учасників – місце, де вони дружать, мають можливість тренуватись і просто відпочивати в колі однодумців та людей, які їх розуміють. Та до зимових холодів улюблене місце не пристосоване. Усвідомлюючи це, люди просять про допомогу всіх небайдужих.

«Тут, по-перше, я займаюся та відпочиваю. Дуже приємно. Спілкуємось із людьми. Ідеально проводимо час тут», — Юлія Ментей – член ГО «Інтеграція».

Журналіст: Таліна Тарасенко

Оператор: Сергій Бутько

Ще статті по темі

Back to top button