Суспільство (відео)

Спорт, витривалість і здоров’я: чернігівці визначали кращого в «Забігу на Дубках» (Відео)

Нацгвардієць Ярослав Дерев’янко розповідає, що фізичні навантаження для нього є невід’ємною частиною життя. Каже, що займається бігом уже чотири роки, для нього це не тільки хобі, а й спосіб тримати себе у формі. Він – учасник легкоатлетичного клубу «Атлант» і спілки «Біговий Чернігів», яка організувала змагання серед чернігівців «Забіг на Дубках». Вирішив долучитися до нього і пан Ярослав.

«По-перше, це масовість, люди збираються, відпочивають. Дивляться на атлетів, навіть на любителів, які приїхали виступати, які стараються. Це самодисципліна, це мотивація. Це насамперед здоров’я, такий вид екотуризму. Старт у нас у лісі, свіже повітря», — Ярослав Дерев’янко, учасник «Забігу на Дубках».

Усього в забігу взяли участь 60 чернігівців. Він проходив у лісі в районі Старої Подусівки. Організатори кажуть, що головна мета заходу – це пропаганда здорового способу життя, спорту та витривалості.

«Тому що тут трек, він доволі складний. Гірки, тут не видно, а далі пішли спуски, підйоми. Маршрут тут – закільцьоване коло, воно тут уже було. Ми тут тренуємося, бігаємо, вирішити тут влаштувати невеликі змагання», — Павло Деркач, організатор «Забігу на Дубках».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забіг на Дубках: як чернігівці привертали увагу до здорового способу життя

Довжину дистанції кожен учасник мав змогу обрати сам, з огляду на власну підготовку, фізичні можливості та стан здоров’я.

«У нас є три дистанції. Коло від 1 км 600 м до 1 км 750 м, за різними гаджетами – різні дані. А в нас дистанції три кола – це приблизно 5 км, 6 кіл – 10 км і 9 кіл – це 15 км. Зробили від легших до складніших. Більше дівчат біжать коротку дистанцію, хлопці, ті, які сильніші, – середню, довгу», — Павло Деркач, організатор «Забігу на Дубках».

Владислав Мочоний у звичайному житті працює в ІТ-сфері. У вільний час бігає та підтягується на турніках. Почав займатися спортом, аби схуднути. На цих змаганнях обрав для себе дистанцію 15 кілометрів. Розповідає, що до забігу взагалі не готувався.

«У мене є тренер, який мене готує до шосейних забігів, але гірочки мені добре заходять. Тому, я вважаю, що готовий до цієї дистанції. Я зовсім випадково потрапив на фото «Бігового Чернігова». Після чого мене знайшли інші члени цієї спільноти і саме вони мене додали до групи, потім у чат – і тепер я взаємодію із цією спільнотою, на всі заходи ходжу», — Владислав Мочоний, учасник «Забігу на Дубках».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У «Чернігів Нова Пошта Напівмарафон» взяли участь майже 4 000 бігунів

Серед уболівальників на заході можна було побачити іменитих спортсменів. Чемпіонка світу з кросу та заслужений тренер Наталія Лагункова прийшла підтримати своїх вихованок і поділитися власним спортивним досвідом із організаторами забігу.

«Мені сьогодні просто від душі хочеться з ними, може, якось усе це об’єднати, розширити, допомогти в чомусь. По-перше, треба співпрацювати з Федерацією легкої атлетики. Є клуб і все. А чому ми не можемо розшити його? Це більше приваблювати молодь сюди, студентів», — Наталія Лагункова, чемпіонка світу з кросу, майстер спорту, перша чемпіонка незалежної України.

Підтримка тренера не пройшла марно. Вихованка Наталії Лагункової Юлія Дятлова стала першою в забігу на 5 кілометрів.

«Учора бігала спеціально на стадіоні, до цього забігу готувалася, підбирали план тренувань, намагалися зміцнити ноги, трохи об’єму додати, щоб витримати цю дистанцію. Звісно, траса складна, всім рекомендую, хто хоче зміцнитися, це саме те місце для тренувань. Атмосфера класна, всі молодці. Все атмосферно», — Юлія Дятлова, учасниця «Забігу на Дубках».

Найкращі бігуни з кожної з дистанцій отримували грошові винагороди. Усім учасникам вручали смаколики та медалі з логотипом забігу. Окремий приз отримували й найшвидші дівчата. Таку номінацію вирішили запровадити через те, що серед учасників – приблизно 40% представниць прекрасної статі. Також учасники могли підкріпитись на фуршеті та поласувати стравами, приготованими на мангалі.

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Роман Лазун

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button