«Святкуватимемо двічі»: за яким календарем чернігівці відзначатимуть зимові свята (Відео)
Уже зовсім скоро українці зустрічатимуть одну з найочікуваніших пір року – зиму, з її атмосферними святами та сімейними святкуваннями. В умовах війни складно говорити про гучні святкування, але провести час у святковій атмосфері – чудовий спосіб морально трохи перепочити.
Із 1 вересня Православна Церква України перейшла на так званий новий церковний календар. Фактично ж, календар який був, такий і залишається. Змінюються лише дати, які раніше відзначали за старим стилем, а тепер відзначатимемо за Юліанським календарем.
Ми розпитали чернігівців, як вони ставляться до цих нововведень і коли відзначатимуть свята зимового циклу.
— Я взагалі ніяк не планував. Думаю, що буде все, як і було раніше.
— Чесно кажучи, я навіть не думав про це. Я нічого не скажу з цього приводу. Новий рік – Новий рік, 1 числа, все. А от інші свята… ну, зазвичай ми 25-го святкуємо Різдво.
— Я думаю, за старим залишимо. Тому що за новим незвично, то краще за старим.
— От точно я зараз сказати не можу, але, напевне, за старим щось буде.
— Ну, Миколайчика торік святкували за новою датою, тому так.
— Люди не звикли до цього, хтось робить, хтось ні. Але, я вважаю, що можна щось змінити, щоб у нас було по-своєму у своїй країні.
Серед опитаних нами чернігівців чимало виявилося й тих, хто планує святкувати двічі: хтось – аби не втрачати можливість збільшити кількість приємних святкових моментів у воєнній реальності України, інші ж таким чином планують поступово звикнути до оновлених дат.
— Я і за тим, і за тим планую.
— Скоріш за все, святкуватимемо двічі поки що.
— Мені загалом не принципово. Я святкуватиму два свята, подарунки люблять усі, у мене є дитина, я буду її вітати на всі свята.
Утім, найбільше опитаних нами чернігівців усе-таки відповіли, що святкуватимуть за оновленими датами.
— Наша родина вирішила перейти на нові дати. Чому? Тому що ще мої батьки розповідали нам, що колись був перехід на старі дати, нові дати, то я вважаю, що повернулося те, що було і так як правильно.
— Я вважаю, що вся Україна повинна перейти на новий календар і знищувати все можливе російське. Тому, я вважаю, що так, ми перейдемо на український календар, і думаю, що всі повинні так зробити.
— Відверто кажучи, все в нас змінюється. І тут важливо говорити про те, як діти наші будуть потім згадувати рф, радянський союз. Тому що церква не була вільною під час контролю москви і те, що зараз змінюють – намагаються знайти щось своє. Я вважаю, що на мене це мало вплине, це вплине виключно на наступне покоління.
— Наша сім‘я святкуватиме за новим стилем, але загалом доволі складно всім перейти на нові дати святкування.
— Це свідоме рішення української сім‘ї. Треба якомога більше просувати, щоб якомога більше людей із вами також могли перейти на ці свята. Родина до родини прикріплюється – і виходить такий ланцюжок, так би мовити.
Журналіст: Таліна Тарасенко
Оператор: Сергій Бутько
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv