Тенденція, що лякає: з початку року на Чернігівщині зникло 126 дітей (Відео)

Кілька годин тому у Чернігові зникла 9-річна дівчинка. Це трапилося у дворі по вулиці Генерала Бєлова, 21.

Чергове зникнення: мати розшукує 15-річну доньку. Дівчина зранку пішла з дому і дотепер не повернулася.

У Носівці сталася неочікувана ситуація – зникли троє дівчат: 2004-го і 2006-го року народження

«Майже щотижня журналісти Челайн повідомляють про факти зникнення дітей. Загалом з початку року на Чернігівщині понад 100 підлітків покинули власні домівки. На щастя, всі вони вже вдома», – журналіст Яна Титенок.

За 10 місяців 2018 року 126 дітей пішли з дому. Це статистика головного управління Нацполіції в області. Усіх неповнолітніх утікачів правоохоронці повертали додому протягом доби. Декого знаходили уже через кілька годин після зникнення.

«Основні причини, чого діти йдуть з рідних домівок, це, в основному, конфлікт з батьками , відсутність порозуміння у родинах, іноді конфлікти у школі. Також у підлітків коли настає статева зрілість, виникають проблеми спілкування з протилежною статтю. Це також є причиною, що діти можуть тікати із домівок», – речник ГУНП в області Сергій Бриль.

До списку причин психологи додають дефіцит батьківської уваги або навпаки, надмірна опіка, а також бажання дитини відчути себе дорослою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 15-річна дівчина знайшлась

«Діти йдуть звідти, де їм погано: або показати характер, або позбутися чогось. Але оця тенденція, коли діти йдуть гуляти і не вважають за потрібне зателефонувати і повідомити батькам, що я поїхала до подруги у сусіднє село – це тенденція, яка лякає в останні роки», – практикуючий психолог Тетяна Глюк.

Хоча у підлітковому віці, каже психолог, діти перестають відчувати себе маленькими і своїми діями вони можуть показувати, що хочуть свободи.

«Вона не вважає за потрібне, якщо це не було сформовано, чому я повинна звітувати? Тобто я поїхала і я знаю, що зі мною все добре, я не пропала, я десь відпочиваю, тобто мамо, тату, які проблеми? Я ж дорослий, якщо у дітей і батьків сформовані довірливі стосунки. То тоді така ситуація буває рідко», – практикуючий психолог Тетяна Глюк.

Психолог радить будувати з дитиною довірливі стосунки, спілкуватися з нею, дослухатися до її думки і привчати її до поваги старших. Правоохоронці просять одразу повідомляти, якщо дитина втекла з дому. До речі, усі 126 неповнолітніх утікачів знаходяться під пильним оком ювенальної поліції.

Журналіст Яна Титенок

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register