Суспільство (відео)

Традиційні Різдвяні «павуки» в сучасному втіленні: в Чернігові екоактивісти навчали містян створювати прикраси з пластикових соломинок (Відео)

«Вперше я побачила Різдвяного павука у Львові, в музеї Андрія Шептицького і це мене дуже вразило»,- Тамара Луценко – жителька Чернігова.

Соломʼяний «павук» – традиційна прикраса української хати на Різдво. Згідно з канонами, його виготовляють зі спеціально підготовленої соломи. Утім, чернігівські екоактивісти вирішили дещо видозмінити традиційний спосіб плетіння і замість природних компонентів використати пластикові соломинки.

«Ми робимо не з соломи, а з більш сучасних матеріалів. Оскільки тема переробки пластику дуже важлива для збереження планети і суспільства, ми вирішили поєднати наші традиції з більш осучасненими матеріалами»,- Софія Панасюк – дизайнера, екоактивістка.

«Оскільки ми живемо в час, коли є інші виклики, зокрема виклик забруднення пластиковими відходами, то ми подумали, що дуже символічно було б до такої дати»,- Сергій Безбородько – екоактивіст.  

Залучили активісти до створення пластикового Різдвяного «павука» і жителів Чернігова – напередодні Різдва в мейкерському просторі Перемога лаб відбувся воркшоп із виготовлення апсайклінг декору.

«Коли я прочитала на нашому сайті, що є така можливість навчитись плести Різдвяного павука, то вирішила, що це чудова нагода, якою обов’язково треба скористатися»,- Тамара Луценко – жителька Чернігова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виклики, віра та надія – 2024 рік у спогадах чернігівців (Відео)

«Вирішили з дітками прийти. Це така класна історія, коли можна своїми руками щось створити, потренувати моторику, сформувати нові нейронні зв’язки в головному мозку»,- Павло Гарига – житель Чернігова.

Соломинки для проведення майстеркласу екоактивістам допомагали збирати сусідні заклади – кавʼярні протягом кількох тижнів не викидали використані соломинки, а збирали їх, після чого й передали волонтерам. Ті, в свою чергу, помили, висушити та підготували їх до повторного використання.

«Мені ця ідея дуже сподобалася, тому коли я побачила анонс цієї події, то одразу зареєструвалася»,- Катерина Арланцева – жителька Чернігова.

«Створити з пластику щось – видається досить оригінально, тому мені дуже цікаво, що вийде»,- Павло Гарига – житель Чернігова.

«Я вважаю, що кожна традиція оновлюється, адже минає час і він вносить свої ідеї.

Тут поєднання і традицій, і сучасності. Я вважаю, це має місце в нашому житті»,- Тамара Луценко – жителька Чернігова.

Під час майстеркласу екоактивісти показали чернігівцям основний спосіб створення Різдвяного «павука», утім єдиного методу його плетіння не існує, тож після майстеркласу кожен з учасників отримав свого унікального осучасненого «павука».

«Це річ дуже особиста, в кожній сім’ї його робили по-своєму, він виходив різний, тобто у них є одна форма, є класичні елементи, але через їх поєднання вийде щось своє особисте»,- Софія Панасюк – дизайнерка.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Таліна Тарасенко

Оператор Сергій Бутько

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button