Трамвайна колія в Чернігові та досліди з омолодження: екскурс у пресу минулого (Відео)

У Чернігові з’явиться трамвай. Саме такими заголовками рясніли газети на початку 20-х років минулого століття. Утім, проекти так і не реалізували, але новини залишилися в архівах, які презентували загалу. На сторінках 7 тисяч цифрових копій старих газет розміщена історія життя Чернігівщини 1917 – 1945 років. А на сторінках районних газет можна знайти цікаві історичні публікації.

«39-й рік, районна газета пише про те, що біля польського кордону спостерігається концентрація польських військ. Тобто не було нічого таємного. Всі знали», – голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України  Андрій Курданов.

З архівів можна також дізнатися, що в районі Бобровиці колись упав метеорит, і прочитати враження жителів Михайло-Коцюбинського про перший політ на аероплані, тим паче, що вони написані розмовною українською.

«Каже, холодно там, не треба їсти, коли йти на літак. Він от пролітав на цьому аероплані. Народ так пре і пре. Гляну я у віконце, Чернігів наш такий малесенький, що можна його взяти, а Десна струмочок якийсь. Глянув я на людей, а вони – як горобчики», – голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України  Андрій Курданов.

У газетах є чимало публікацій із проектами історичних будівель міста й адміністративних споруд. Наприклад, річковий порт спершу повинен був бути зовсім не таким, як сьогодні. Є і згадки про перше асфальтування міста. У Чернігові займалися й омолодженням.

«Лікар Іванов у Петербурзі це зробив, потім ще десь були і, виявляється, у нас, у Чернігові. У губернській радянській лікарні лікар Маслов… у Чернігові був досвід омолодження», – голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України  Андрій Курданов.

Усі архівні статті раніше містилися в архівах Національної бібліотеки імені Вернадського. Тепер вони оцифровані чернігівськими дослідниками та поділені за темами. З ними може ознайомитись кожен зацікавлений у бібліотеках Короленка та Коцюбинського.

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register