У лікарнях Чернігова на пацієнтах заробляють шалені гроші (Відео)
Активна група молоді вирішила провести мовчазний протест під стінами першої міської лікарні. Приводом стало встановлення в закладах охорони здоров’я автоматів із продажу медичних наборів для лабораторних досліджень.
Активісти переконані, що на людях заповзятливі ділки та медики заробляють непогані гроші.
Адже ціни в автоматах у кілька разів перевищують аптечні. Та й благодійні внески беруть із кожного.
— Ми побачили корупційну схему. Всі гроші йдуть по кишенях. Це дістало. Хочемо, аби прибрали всі автомати і вели себе по-людськи, — говорить Максим Богомаз, громадський активіст.
Керівництво лікарні не вбачає нічого поганого у встановленні автомата. Мовляв, пацієнтам зручно. Більше того, за оренду місця підприємці платять лікарні гроші, що витрачаються на потреби закладу. Фінансування медицини зараз мізерне, тому виживають, як можуть. Благодійні внески використовують на купівлю медпрепаратів.
— Меддопомога фінансується на 40% з держбюджету. Тому проводимо дослідження про межі бюджетного фінансування. Закінчуються реактиви – використовуємо благодійні внески, — коментує Ніна Сіра, в.о. головного лікаря першої міської лікарні .
У лабораторії більш категоричні. На камеру спілкуватися не хочуть.
— Вони знову знімають. Я сказала, відверніть камери.
Появу нового приладу в лікарні пояснюють купівлею сучасного лабораторного обладнання, для якого потрібні специфічні капілярні пробірки, що є тільки в цьому автоматі. В аптеках начебто їх придбати не можна.
— Нам ці мікровети не купували. Тому стояв цей прилад, в якому хворі купували набори, — каже Валентина, завідувач лабораторії першої міської лікарні.
Однак перевірити роботу автомата в першій лікарні не вдалося. Він зненацька перестав працювати. На ньому залишили оголошення. Тож лабораторія працює по-старому. Чернігівці неохоче спілкуються про чернігівську медицину. Потрапляти до лікарні не хочуть. Лише коли припече. Кожен візит до медичного закладу – проблема.
Лягаєш у стаціонар — 100 гривен благодійний внесок
Активісти стверджують, автомати з медичними наборами є майже в кожній лікарні, крім обласної. Чиста виручка з кожного сягає десятків тисяч гривень на місяць.