Суспільство (відео)

Унікальний для України лінійний прискорювач встановлять у Чернігові (Відео)

Кожен рік у Чернігівській області фіксується близько п’яти тисяч нових випадків онкологічних захворювань, і 60% із них потребують променевої терапії. Така сумна статистика стала в Чернігові приводом початку унікального для всієї країни проекту – будівництва корпусу під сучасне радіотерапевтичне обладнання – лінійний прискорювач. У Чернігові встановлять другий такий апарат на всю країну.

«Радіологічна апаратура, що використовується в майже 60% випадків як допоміжна або основна в лікуванні, дуже потрібна. На жаль, без нової апаратури на сьогодні ми лікувати вже не зможемо. Тому сьогоднішня акція символізує новий початок розвитку онкології в області», — відмічає головний лікар обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб.

На цю урочисту подію зібралось керівництво області, міста та народні депутати України. Адже всі вони стали причетними до залучення фінансування на цей проект, оскільки його вартість унікальна для області.

«Хочу подякувати всім депутатам, які долучилися. Проект дійсно дорогий, його вартість сягає понад сто мільйонів гривень. Це безпрецедентна вартість для одного проекту на Чернігівщині», — наголошує голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч.

«Кожен із депутатів має свої депутатські кошти. Я, наприклад, перерахував або ж надав пропозицію до бюджетного комітету, щоб два мільйони гривень були спрямовані на будівництво», — зазначає народний депутат України Валерій Давиденко.

Із дванадцяти запрошених народних депутатів від Чернігівщини на заклик співучасті відгукнулись тільки четверо. Вони й підписали Меморандум про співпрацю задля реалізації цього проекту. Кожен долучатиметься по своєму: одні вибиватимуть на нього свої депутатські кошти, інші – озвучуватимуть власну позицію. Але найголовніше, що старт грандіозного та надважливого проекту відбувся.

Цей проект може врятувати життя десяткам тисяч наших земляків, адже нинішня апаратура для променевого лікування просто не витримує того навантаження, яке є зараз, і в будь-яку мить може вийти з ладу.

«Більше двох тисяч потребують лікування тільки на дистанційних гама-терапевтичних апаратах, таких у нас два. Вони проводять близько 50 сеансів за одну зміну. Це дуже велике навантаження на цю апаратуру», — розповідає завідувач відділення променевої терапії Наталія Крічфалушій.

Новий лінійний прискорювач будується під замовлення у Великій Британії і відповідає всім стандартам новітнього медичного обладнання. Він дасть змогу підводити максимально високі дози на вогнище пухлини, водночас захищаючи здорові тканини від опромінення. За словами учасників заходу, цей проект має бути остаточно реалізованим вже цього року.

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.

Ще статті по темі

Back to top button