Компанія ROSHEN надала понад 1000 захисних костюмів для чернігівських лікарень

2020-04-09 (10)

Фонд Петра Порошенка і компанія ROSHEN надіслали 1050 захисних костюмів для медиків чернігівських лікарень, які визначені для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою: 525 костюмів до 2-ї міської лікарні і ще 525 – до Чернігівської Центральної районної лікарні.

Якою є ситуація в області загалом і наскільки готові лікарні міста до прийому хворих на COVID-19?

“Ситуація в лікарні стабільна, підтверджених випадків COVID-19 немає. Ми провели лабораторні дослідження і у наших пацієнтів з пневмонією все чисто.

Ми отримали 525 якісних захисних костюмів від компанії ROSHEN і фонду Петра Порошенка. Костюми гарні у двох розмірах і забезпечують надійний захист персоналу. Маємо запас по респіраторах і окулярах. Тепер ми повністю готові до прийому хворих у інфекційному відділенні. Силами відділення ми підготували палати інтенсивної терапії, занесни апаратуру і апарати ШВЛ. Ми готові! Зараз готово 45 ліжок і ми можемо розширятися”, – так коментує ситуацію В’ячеслав Святушенко – завідувач відділення терапії, лікар-анестезіолог Чернігівської міської лікарні №2.

Наразі Чернігівщина належить до областей з найменшою кількістю коронавірусних хворих. В області їх наразі дев’ятеро і переважно в районах – Борзнянському і Корюківському.

“На нашому порозі стоїть біда. В деяких районах нашої області ця біда вже переступила через поріг і забрала життя громадян. Ми готуємося до появи хвороби в нашому районі. Чернігівська ЦРЛ також визначена закладом для приймання коронавірусних хворих Чернігівського, Ріпкинського, Городнянського і Менського районів”, – говорить виконувач обов’язків головного лікаря ЦРЛ Володимир Чубич.

За його словами, ЦРЛ зараз є самодостатнім лікувальним закладом. Завдяки злагодженій роботі і керівництва району, і територіальних громад, і благодійників, і звичайних громадян лікарня має запас міцності і кадрів. Створений запас лікарських і медичних засобів, апаратури. В наявності ШВЛ, кисневі концентратори, в палатах налагоджена централізована подача кисню. Заклад має достатньо засобів індивідуального захисту медпрацівників, антисептичних матеріалів.

“Більше ніж на місяць ми забезпечені. Але ситуація в світі з коронавірусом розвивається швидко і нами відкритий благодійний рахунок. Найбільш зворушливо отримувати посилки від людей з невеликим достатком, які надсилають нам і маски, і захисні рукавички навіть у конвертах”, – додає Володимир Чубич.

“Днями нам надала допомогу корпорація ROSHEN і Фонд Петра Порошенка у вигляді 525 костюмів біологічного захисту для медичних працівників. Костюми відповідають усім сучасним вимогам. Всі вони направлені до інфекційного відділення, де вже використовуються. У нас вже було декілька підозр на коронавірусну хворобу, проведено 6 експрес-тестів. Два випадки ми підтверджували за допомогою ПЛР-тестів. Усі вони не підтвердилися. Люди продовжують лікування від пневмонії і гострих респіраторних захворювань. А співробітники при наданні їм допомоги вже вдягали ці захисні костюми і засоби індивідуального захисту”.

Виконувач обов’язки головного лікаря ЦРЛ подякував усім без виключення благодійникам. Адже зараз будь-яка допомога необхідна. Медпрацівники – також люди, усі хвилюються, тому з інфекційного відділення звільнилися дві медсестри. Але наразі вакантних посад у лікарні немає.

*Позиція

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register