У працівника коронавірус: хто вважається контактними особами та йде на самоізоляцію

o_1ehc1hk6l20m2idkqi12ujbvm1k

Самоізоляція – це утримання від контакту з іншими, щоб зменшити ризик інфікування, і передбачає будь-які ситуації, коли особа тісно контактує з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше ніж 2 метри).

Усі особи, які підлягають самоізоляції визначені у п. 3 Порядку проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією осіб, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. №211, зі змінами внесеним Постановою КМУ від 22 квітня 2020 р. №291.

Лікар визначає строк самоізоляції хворого з підтвердженим діагнозом COVID-19 або з підозрою на інфікування. Загалом строк ізоляції становить 14 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігівській області виявлено 128 нових випадків COVID-19

COVID-19 на роботі. Для запобігання розповсюдження коронавірусу на робочих місцях слід пам’ятати про прийняту в березні постанову Кабінету Міністрів України №211. Документом визнано перелік осіб, які потребують самоізоляції.

Станом на 1 жовтня 2020 року до зазначеного переліку входять:
• особи, які мали контакт з хворим на COVID-19, крім осіб, які перебували у засобах індивідуального захисту у зв’язку з виконанням службових обов’язків;
• особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації;
• особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.

Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.

Строк самоізоляції визначає лікар хворого або особи з підозрою на інфікування COVID-19 на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Критерії МОЗ України, за якими людина може вважатися контактною:

• особа проживає в одному домі з хворим на COVID-19;
• особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання);
• особа мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю чи доторкування руками до використаних серветок) та не використовувала засоби індивідуального захисту;
• особа контактувала із хворим на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови невикористання відповідних засобів індивідуального захисту або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок);
• особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру;
• медичний працівник або інша особа, яка надає медичну допомогу або проводить догляд за хворим на COVID-19;
• працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів, отримані від хворих на COVID-19;
• працівники патологоанатомічних/судово-медичних бюро/відділень, які безпосередньо брали участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків для проведення ПЛР-дослідження, навіть за умови використання відповідних засобів індивідуального захисту;
• контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь-якому напрямку) з хворим на COVID-19, супутники подорожі;
• члени екіпажу, які проводили обслуговування в салоні літака, де знаходився хворий;
• якщо тяжкість симптомів (наприклад, частий кашель) або переміщення особи вказують на більшу зону ризику щодо зараження, пасажири, які сидять у всій секції, або всі пасажири повітряного судна можуть вважатися контактними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ляшко розповів, як діяти, якщо лікування COVID-19 у державній лікарні платне

У разі призначення зобов’язання щодо самоізоляції:
• особа зазначає місце своєї самоізоляції та інформацію про засоби зв’язку (номер телефону), короткі відомості про стан здоров’я та хронічні захворювання на час самоізоляції (за згодою особи);
• повідомляється, що за надання неправдивих відомостей про місце своєї самоізоляції, інформації про засоби зв’язку, недотримання режиму самоізоляції особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а у випадку порушення режиму самоізоляції, що призвело до тяжких наслідків, в тому числі смерті третіх осіб, – до кримінальної відповідальності.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій  
громадськістю Чернігівської ОДА

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register