Кримінал

Чернігівські чиновники переплачували мільйони гривень на харчуванні для школярів

Посадовці Управління освіти Чернігівської міської ради, керівництво місцевого комунального підприємства «Шкільне» та приватні постачальники після повномасштабного вторгнення організували схему з «освоєння» бюджетних коштів на закупівлі продуктів харчування для навчальних закладів.

Як з’ясували фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час аудиту фінансової діяльності КП, учасники оборудки заробляли на різниці занижених та завищених закупівельних цін.

Так, Управління освіти оголошувало тендер на закупівлю послуг з харчування для дітей з такими умовами, щоб його вигравало лише підконтрольне міськраді КП «Шкільне».

Після перемоги комунальне підприємство без жодних торгів підписувало прямі договори з приватними постачальниками, які, що виявилося під час заходу контролю, були пов’язані з директором цього підприємства.

Спочатку вартість договорів визначалася з урахуванням умов, встановлених вимогами тендерної документації Управління освіти. Однак, після укладання їхня вартість могла зростати у декілька разів шляхом підписання додаткових угод. Наприклад, один із договорів, укладений з постачальником, з початкової суми в 712 тис. грн зріс до 3,85 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Козелецькі поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності

Зростання вартості договорів призводило до того, що у КП «Шкільне» виникала серйозна заборгованість перед постачальниками. Ті, своєю чергою, зверталися до Господарського суду Чернігівської області з позовами про примусове стягнення заборгованості. З чим в суді комунальне підприємство погоджувалося.

Водночас, для того, щоб розрахуватися з кредиторами за переплачене постачання товарів, КП «Шкільне» зверталося до Чернігівської міської ради про виділення коштів «на придбання основних засобів» для забезпечення свого функціонування. Виконком міськради ухвалив таке рішення і перерахував гроші на збільшення статутного капіталу КП.

Наприклад, у кінці 2022 року сума додаткових вливань у комунальне підприємство становила 7,5 млн грн. Цікаво, що вона практично дорівнювала сумі заборгованості перед постачальниками, які подали до суду, – 7 млн грн. Як встановили фахівці Держаудитслужби, саме ці кошти і пішли на її погашення, а не на закупівлю необхідного обладнання.

Слід зауважити, що станом на кінець досліджуваного періоду (жовтень 2024 року) в обліку КП «Шкільне» знову спостерігалося накопичування кредиторської заборгованості щодо розрахунків за поставлені продукти харчування для дітей на загальну суму 9,1 млн грн.

Матеріали аудиту передані до правоохоронних органів.

Також фахівці Держаудитслужби ініціювали перед міською владою розірвання контрактів з керівником комунального підприємства та начальником Управління освіти Чернігівської міськради за неналежне виконання ними службових обов’язків.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button