Лікаря, з вини якого померла породілля та немовля, засуджено до 2 років ув’язнення

Depositphotos_33304471_m-2015_d_8501

Верховний Суд погодився з доводами сторони обвинувачення і залишив без змін судові рішення попередніх інстанцій про визнання винуватим та засудження лікаря від неналежного виконання професійних обов’язків якого настала смерть породіллі та новонародженої дитини.

Постановою Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду відмовлено у задоволені касаційної скарги засудженого за ч. 1 та ч. 2 ст. 140 КК України, яка подавалася ним ще в листопаді 2019 року.
Судові рішення судів першої та апеляційної інстанції залишені без змін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині підпалили підприємство: загинуло 300 свиней

Як повідомлялося раніше, за принципової позиції ювенальних прокурорів Менської місцевої прокуратури та Чернігівської обласної прокуратури доведено беззаперечними доказами в судах першої та апеляційної інстанції вину лікаря-анестезіолога у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 140 КК України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для неповнолітнього хворого – смерть новонародженого).

Нагадаємо, що у 2016 році у пологове відділення однієї з районних лікарень госпіталізована вагітна жінка, стосовно якої лікарями прийнято рішення про завершення пологів шляхом проведення операції кесаревого розтину.

Породіллю оглянуто лікарем-анестезіологом, який не врахувавши ступінь операційного ризику та не переконавшись у правильності вибору типу наркозу, одноосібно прийняв рішення про анестезіологічне забезпечення операції із застосуванням медичного препарату, що не відповідало клінічному стану жінки та порушувало вимоги клінічного протоколу з акушерської допомоги «Кесарів розтин».

Подальша невдала триразова спроба інтубації трахеї призвели до ускладнень у породіллі, набутті множинних захворювань у новонародженого, які свідчили, що смерть дитини буде невідворотною.
Як наслідок, після видалення плоду – живого хлопчика, у жінки констатовано зупинку серця, а через 33 хвилини – біологічну смерть. Новонароджений хлопчик прожив 1,5 місяці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Мені поліцейські виявили автівку з підробленими реєстраційними документами

Смерть матері та дитини є наслідком неналежного виконання професійних обов’язків медичним працівником.

Вироком суду лікаря засуджено до 2 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади лікаря та займатися лікарською діяльністю строком на 2 роки.

Після перегляду за апеляційною скаргою обвинуваченого Чернігівським апеляційним судом 09.10.2019 обвинувального вироку, рішення  набрало законної сили та засуджений відбував покарання у державній установі «Менська виправна колонія № 91».

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

 Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register