Кримінал

Поліція Чернігівщини закликає молодь розказати старшим родичам про шахраїв

Шахраї на Чернігівщині працюють напливами: то дурять по декілька  осіб на день, то тижнями мовчать, щоб суспільство призабуло про їхню діяльність. Зазвичай на гачок шахраїв потрапляють літні люди, тож поліція Чернігівщини закликає молодь проінформувати своїх старших родичів про найпопулярніші схеми.

Про це ЧЕline повідомили у секторі комунікації поліції Чернігівської області.

shaxrai[1]

Лише за останній тиждень поліція зафіксувала близько десяти випадків видурювання грошей у громадян, що мешкають в Чернігівській області. Шахраям вдалося «заробити» від 5 тисяч гривень до 4 тисяч доларів. Для цього їм достатньо було лише відпрацювати класичну схему видурювання грошей.

«Алло! Ваш онук побив невідомого і тепер потрібні гроші, щоб зам’яти конфлікт». Завдяки цій фразі шахрай видури у жінки 1940 року народження 800 євро, 100 доларів та 5 тисяч грн. У жінки 1935 року шахраї видурили 4 тисячі доларів, у чернігівки 1937 року – 10 тисяч гривень. Гроші жінки віддали у руки посередникам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині шахраї видурюють гроші від імені податківців

Це найпоширеніший вид шахрайства. Схема його проста, але вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого. Шахраї дзвонять вам на мобільний, як правило, увечері або вночі (номер набирають найчастіше наздогад). Якщо відповідає жінка, починається словесна атака. Питають, чи є син (чоловік, онук), якщо відповідь позитивна, то «голос» повідомляє, що він затриманий працівниками полції або потрапив в яку-небудь біду (сюжет може бути найрізноманітніший).

Якщо жінка починає нервуватися, розпитувати подробиці, шахрай тріумфує — жертва «на гачку». Аферисти — хороші психологи, вони не дають людині вийти зі стресової ситуації, ведуть діалог так, що потерпілі погоджуються допомогти родичеві і слухняно виконують поради «доброго» посередника. Інколи шахраї просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з’ясувати справжню картину. А інколи міняють голос і представляються родичами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шахраї за день одурили трьох пенсіонерів

Тож, щоб не стати жертвою таких шахраїв, треба слідувати наступним правилам:

1. Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.

2. У таких випадках ніколи не називайте своїх близьких на ім’я. Попросіть людину, яка представилася працівником міліції, назвати прізвище, ім’я, по-батькові і дату народження затриманого родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.

3. Уточніть в якому саме відділі міліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть в міліцію (телефон чергової частини «102») і перевірте інформацію, що є у вас.

4. Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

Ще статті по темі

Back to top button