Правоохоронці на «жнивах»: в області триває операція «Мак-2016»
За два тижні від початку комплексу оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Мак-2016» поліція викрила 34 кримінальні провадження за фактами незаконного вирощування нарковмісних рослин.
У правопорушників вилучено майже 2 000 рослин маку та 1 160 рослин конопель.
Про це ЧEline повідомили в секторі комунікації Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.
Завдання з виявлення підпільних наркоплантаторів здебільшого покладено на дільничних інспекторів поліції.
Найактивніше «жнивують» правоохоронці Носівського відділення Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області, тут виявлено аж десять фактів нелегальних посівів снодійного маку та конопель, за якими відкриті кримінальні провадження.
Вісім проваджень за ст. 310 Кримінального кодексу України (посів або вирощування снотворного маку чи конопель) уже відкрили поліцейські Чернігівського відділу ГУНП в Чернігівській області. Нагадуємо, що за цією статтею передбачене покарання аж до обмеженням волі на строк до трьох років.
Одним з останніх яскравих прикладів нелегального наркобізнесу може слугувати факт виявлення дільничними інспекторами поліції Бобровицького відділення ГУНП в Чернігівській області посіву конопель кількістю понад 800 стеблин. У господарстві двох сестер у смт Кобижча на городі та на подвір’ї дільничні нарахували аж 816 кущів цієї нарковмісної рослини.
Призначення такого врожаю зараз з’ясовують слідчі. За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України (посів або вирощування снотворного маку чи конопель).
Поліцейська спецоперація «Мак-2016» продовжується і триватиме до кінця вересня, тому поліція звертається до жителів Чернігова й області з попередженням про неприпустимість вирощування на присадибних, дачних ділянках чи інших придатних для цього територіях нарковмісних рослин – снодійного маку чи конопель.
Адміністративна відповідальність за це передбачена у вигляді штрафу від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних рослин.
А за ст. 310 Кримінального кодексу України передбачено штраф від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років. Наркотиковмісні рослини вилучаються та знищуються.
Незнання закону від відповідальності не звільняє. Тому навколо ваших осель і городів бажано б звільнитись навіть від дикоростучих нарковмісних рослин, аби не наражати себе на ризик бути притягнутим до відповідальності.