Кримінал

Прокуратура відкрила кримінальне провадження за зображення Леніна та Сталіна на Чернігівщині

Прокуратура Чернігівської області розпочала кримінальне провадження за фактом пропаганди символіки комуністичного тоталітарного режиму в Новгород-Сіверському. Там міська влада не демонтувала мозаїчних зображень комуністичних вождів Леніна і Сталіна, розташованих на водонапірній вежі в центрі міста.

Раніше Український інститут національної пам’яті звертався до міського голови Олега Бондаренка з листом про необхідність демонтажу зображень комуністичних вождів, проте мер міста відмовився це зробити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий етап боротьби за демонтаж зображень Леніна і Сталіна в Новгороді-Сіверському

3 липня 2018 року Інститут адресував Генеральній прокуратурі України та Національній поліції України офіційні листи, в яких просив порушити кримінальне провадження за ч.1 ст.436-1 Кримінального кодексу України за фактом поширення та публічного використання символіки комуністичного тоталітарного режиму та притягти винних осіб до відповідальності.

Прокуратура Чернігівської області надіслала лист до Інституту, в якому повідомила про відкриття кримінального провадження.

Проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчому відділенню Новгород-Сіверського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, – йдеться в листі Прокуратури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новгород-Сіверський активіст вимагає «декомунізувати» Замкову гору

Як відомо, в Україні діє Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки», згідно з яким на всій території України забороняється «виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, у тому числі сувенірної, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних радянських республік або їх фрагментів, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму».

Відповідно до статті 436-1 Кримінального кодексу України поширення та публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, із конфіскацією майна або без такої, а ті самі дії, вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

kryminalna_sprava

Джерело: Український інститут національної пам’яті

Ще статті по темі

Back to top button